aşk

ucansleepwhenurdead
"galiba âşığım. neyse, aklımı kaçırdım. düşünemiyorum, çalışamıyorum, dünyadaki hiçbir şey umurumda değil. tanrı aşkına mary! işkence çekiyorum! bir an mutluyum, bir sonraki an acılar içindeyim. yarım saat süresince ondan nefret ediyorum; sonra da onunla on dakika birlikte olabilmek için canımı verecek duruma geliyorum; ne hissettiğimi, niçin hissettiğimi asla bilmiyorum; delilik bu, ama yine de son derece akla yatkın. "
(bkz:VİRGİNİA WOOLF)
(bkz:GECE VE GÜNDÜZ)

T: fazla sevme duygusu.
seh
Arzu edilene ulaşabilmek için harcanan çabadır aşk.İstediğini elde etme sürecinde çekilen acı mücadelenin verdiği zevk .Ulaşabilme süreci ne kadar zorlu ve uzunsa aşk o kadar kuvvetli ve uzun sürelidir.Elde ettiğiniz anda o heyecan tutku yavaş yavaş azalır.Her zaman daha iyisine daha güzeline ihtiyaç duyarsıniz biraz da ac gözlülüktür aşk. Yıllarca çalışıp istediginiz araba modelini alıp bi süre kullanıp zamanla daha iyisini isteme güdüsünün başlaması gibi vb.
alfmn
Aşkın ben de hastalıklı bir duygu olduğunu düşünüyorum fakat normalleştiriliyor. Çünkü içinde olumlu ögeler barındırıyor. Sevgi saygı sadakat gibi. Ama her şeyin aşırısı kötü olduğu gibi bunların da aşırısı kötüdür. Sonuc olarak aşk kimyevi bir meseledir bir taraftan da. Yani seni mutluluktan uçurabilir de zehirleyip öldürebilir de. Nice çiftler görüyorum birbirini vezir yapan nice çiftler görüyorum birbirini rezil yapan. Sözlükte yapayalnızım diye at koşturayım dedim. Neyse yarın iş var bu başlığı aşkı bulanlar düşünsün.
hogatha
bir çeşit hastalık halidir. her hastalık gibi kendine has belirtileri vardır. onlardan bazıları ;
virüsün bulaştığı kişiyi gözünde kusursuzlaştırmaya yol açan şiddetli halisülasyonlar, varlığıyla hissedilen mutluluğun en küçük hasrette yoksunluk krizine yol açması, beyne giden tüm yolların tıkanması sebebiyle idrakta sorun, nadir de olsa dile vuran aşktan helak olan arkadaş grubudur.
şifası onda zannetseniz de hem yara hem de yâr olmadıkça derin ve kanamalı bir yara olarak kalır. ama korkmayın genelde süründürse de öldürmüyor. yarayı saçma sapan ilişkiler yaşayarak iltihap kaptırmaz, üstüne temiz tutarsanız zamanla kabuk bağlar ve hızla iyileşirsiniz. bunu yaşayacak olan tüm hastalarımıza şimdiden acil şifalar diliyorum.