bim

0 /
esdemirei
2005-2010'lu yıllardaki kalitesiyle son 1-1,5 yıldır süregelen ekonomik krizden ötürü fiyatı artırmamak için düşürdükleri kalite arasında dağlar kadar fark var olan, şu anki krizde başta alt kesim olmak üzere orta-orta üstü kesimin ihtiyaçlarını karşılayan gözde market zincirlerinden bir tanesi. Ben ilkokuldayken buradan koli koli süt, meyve suyu, kek, puf, gofret, çubuk alırdık. İlkokul biteli yaklaşık 10 yıl oldu ve oraya sadece bir paket cips almak için girer oldum ki bunu da almamın nedeni haşhaşın cipse yaptığı maşhoşluktan.
dp184
Geçtiğimiz yaz boyu çalıştığım, öğrenci iken müptelası olduğum markettir. Çok süper ötesi spot ürünler gelmektedir ve fiyatlar aşşşırı uygundur. Fiyatların o kadar ucuz olma sebeplerinden biri de ürünlerde çok fazla katkı maddesi olmamasıdır. Katkı maddeleri ürünün fiyatını arttırır. Son kullanma tarihleri uzun olmaz ama bu da yine içindeki katkı maddelerinin azlığından kaynaklanır. Reklamlarında görülen bim fabrikaları yalandır. Ürünleri başka markalara yaptırıp üzerine kendi etiketini basmaktadır. Mesela yoğurt, süt, ayran gibi ürünlerini aynes markası yapmaktaydı en son. Alt kesimlikle alakasının da olmadığını belirtmek isterim.


Ve hayır bim babamın marketi değil.
5
gercel gercel
aynen zaten o yüzden organik şeyler en pahalısı oluyor... güzel kafaymış bim'e devam edin siz
dp184 dp184
Gıda mühendisiyim aynı zamanda ve içindekiler kısmını okumayı severim :)
gercel gercel
fabrikasını görmeden içindekilere itibar etmeyiniz, koyacakları her şeyi yazacak hâlleri yok ya :))
dp184 dp184
Eğer bir gün yolunuz bime düşer ise girip birkaç ürünün üretici firmalarına bakmanızı tavsiye ediyorum. Göreceğiniz bir kaç markanın sizi şaşırtacağından eminim. Kaldı ki koydukları herşeyi yazmaları yasal zorunluluktur. Şunu koydum ama yazmayayım diye birşey yoktur. Bakanlık düzenli aralıklarla her fabrikaya denetim düzenler. İçeriğine uygun üretilmeyen ürünleri de ifşa eder. O listeye de bakmanızı isterim bakalım bimde satılan bir ürün o listede mevcut mu
gercel gercel
tamam susuyorum
0 /