evgeny grinko

hunter
Rus piyanist,müzisyen. (bkz:valse) isimli eseri ile bizi öyle bir dünyaya götürür ki tarifi yok. Hele o klipte sigara içerek piyano çalarken kafasını sağa sola sallaması var ya bitiriyor insanı.

sevgimizi gösterememek

agabenkacar
bildiğiniz üzere maalesef ki toplum olarak kadın erkek ilişkilerinde çok büyük sıkıntılar var. sevgimizi göstermek konusunda sorunlar yaşıyoruz sadece sevgi değil hatta iletişim kurma empati kurma yollarımızın çoğu çocukluğumuzda kapanıyor çünkü daha cesur daha kuvvetli ve özgüven sahibi olmamız konusunda ikna edilerek büyütülüyoruz erkek olmayı kaba saba olmakla kadın olmayıysa tanrıçalıkla karıştırıyoruz. kimi insanlar 20'li yaşlarına geldiklerinde bile halen aklından geçenleri karşısındakine doğal yollarla aktarmak konusunda zorluklar yaşıyor.
peki biz bu zor toplumda nasıl olurda sevgimizi olması gerektiği gibi doğal yollarla gösterebiliriz? ilişkimizi nasıl güzel temeller üzerine kurabiliriz?

kızlarsoruyor

esdemirei
açılan 10 kadın hesabından 7'si kadın görünümlü erkek hesabı olup kalan 3'ünden 2'si ego mastürbasyonu yapmaya diğer 1'i “ben ne bok yemeye buraya geldim” diyen, genelde cinsellik üzerine açılan başlıklarla ağzı vajina görünce sulanan aptal erkeklerimizle ayakta kalan bir site. markaların neden o sitede konu açtığını kullandığım süre boyunca anlamış değildim.

geçmişte kalan güzellikler

bar taburesi
türk halkının devrimci ruhu. birkaç sene önce bir park için ülke ayağa kalkmışken bugün koca ormanda ağaçların kesilip siyanürle altın aranmasına sessiz kalınıyor. kalmış olsa bile hayır gelmez. ulan geri zekâlı; adam ormanına girip ağaçlarını kesmiş, ancak öyle gidip eylem yapıyorsun. sikerler öyle eylemi, kimse de umursamaz iki gün sonra oradan siktireceğini bildikleri için. bu türk halkının her alandaki sorunu gerçi, o da başka giri konusu.

geceye bir fotoğraf bırak

postmodernist gerici
geceye bir fotoğraf bırak
filsozluk.com/foto
2005 yılında ortaya çıkan 1876 yılına ait bir fotoğraf. sultan abdulaziz'in bilekleri kesilerek öldürülmeden önceki son 2-3 günü içinde çekilmiş. bu ölüm daha sonra zamanın doktor raporuna intihar olarak geçecek.
sultan'ın acayip kılığıyla, yanındaki genç bendeganlarının laubali pozlarıyla bir garabetler tablosu olan bu fotoğraf bende öfke ve teessür duyguları uyandırıyor. hayır, osmanlı hanedanına beslediğim derin sevgiden falan değil. ölümüne hükmedilmiş bir insana, yaşadığı son günlerinde psikolojik işkenceleri layık gören bu korkunç öfke beni öfkelendiren.
onurlu bir komutanın savaşta esir aldığı düşmanına layık görmeyeceği bir muameleyi belgeleyen bu kare, öldürmenin bile soğutamadığı o anlaşılmaz öfkeyi de fotoğraflamış gibi.

hiçbir zaman ruh eşini bulamayacağını anlamak

yasiyoruz da noluyo
"insanlar çift yaratılır derler ya hani. herkesin bir ruh eşi olduğuna inanılır gerçek aşkı da odur. gerçek aşkın sizinle aynı şehirde, okulda veya iş yerinde olması sizce de fazla tesadüf değil mi?"

yukarıdaki acı sözlere ve içimdeki muhalif seslere rağmen; ruh eşimin, aşık olduğum kız olduğuna inanıyorum ya da inanmak istiyorum.

hesap ödeyen kız

yasiyoruz da noluyo
hesabı illa birinin ödemesi diye bir zorunluluk yok. kimde ne kadar para varsa ona göre de ödeme yapılabilir. örneğin hesap 100 lira geldi. partnerin 40 lira verir, gerisini sen tamamlarsın. ya da aksi bir durumda senin paran olmaz o öder. zaten karşılıklı yemek yiyorsanız, sizin aranızda paranın lafı bile olmaması gerekir. sadece anın tadını çıkarın :)

türkiye'den siktirip gitmek

isterolsunisterseolmasn
İyi güzelde biz niye gidiyoruz baba?
Canımıza ot tıkayanları, öküzleri, kezbanları, abazaları, sapıkları, bilimum toplum yapısının amına koyanları sürmek haddini bildirmek varken.
Ben niye memleketimi terk ediyorum ki?
Giderek, kalanların, kalmak zorunda bırakılanların ahı üzerimize yapışıcak.
Yok yea bana ne diğerlerinden diyorsan.
Zaten sen çoktan gitmişsin bro.

yazarların tatil önerisi

herakles
Günümüzün şartları ve globalleşmenin nedenleriyle düzgün tatil yapamaz olduk. Gerek bazı tatil beldelerinin revaçta olmasından kaynaklı fiyatların fahiş olması gerek gezi rehberlerinin bilinmeyen yerleri afişe etmesi sonucu, yaptığımız tatilden gerekli verimi alamıyoruz.
Bu başlık altında fil sözlük yazarlarının tatil önerilerini değerlendirebiliriz. Güzel fikirler çıkacağını düşünüyorum.

Önerim: Kış'ın insanlar genelde kış turizmine yöneliyor. Sizin de benim gibi kayağa ilginiz yok ve özgür ruhlu iseniz bu dönem için yazlık yerleri öneriyorum.
Üniversite öğrencisi olduğum için arkadaşlarımla sömestr tatiline denk getirmeye çalıştık. Tercihimiz Bodrum'dan yana oldu. Çünkü yaz sezonunun aksine oldukça sakin oluyor. Üstelik Kule Bar'da güzel konserlere de denk gelebilirsiniz.

Tarih: 4 Şubat-8 Şubat
Uçak bileti: 68.50tl - 68.50tl https://www.turna.com/ucak-bileti/istanbul-bodrum-milas-havalimani/2020-02-04/2020-02-08
Konum: Bodrum Merkez, Airbnb düşünüyoruz. Ortalama fiyat: 800tl https://www.airbnb.com.tr/rooms/32857356?adults=4&check_in=2020-02-04&check_out=2020-02-08&source_impression_id=p3_1574202358_1nY5a6sSh4jB%2FCCi
Tatil programı: Kafa dinlemeye yönelik. Bol gezintili, bol alkollü ve bol sohbetli geçmesini temenni ediyoruz.
Maddiyat: Uçak biletleri 140, Konaklama 4 kişi olacağımızdan 200tl, yanımıza da ortlama 500tl alacağız. Toplam 840tl kişi başı.

Uçak biletlerini şimdi aldık. Haftaya da konaklama sorununu çözmeyi düşünüyoruz. Tatil dönemi gelene kadar da para biriktirmeyi planlıyoruz. Böylelikle kredi çekmeden, rahatça kafa dinleyebileceğimiz bir tatile kolaylıkla çıkmış oluyoruz.

mistisizm

sacmasapanseyler
mistisizm,yunanca 'gözlerini kapamak' anlamındaki 'myein' teriminden türemiştir.akıl veya mantık yolu ile erişilemeyen doğaüstü durumları sezgilerle arama ve bulma şeklinde bir tanımı yapılabilir.mistisizm'in kaynağı din değildir ancak dinin metafizik tarafına eğilir.mistisizmde akıl ve mantık ile ulaşılamayan kavramlara ve bilinmezliği sezgilerle ulaşmak ya da sezgilerle cevaplar aramak söz konusudur.

otuzbir çekmek

bar taburesi
argoda erkeğin yaptığı mastürbasyona denir. argodan ziyade altyazılarda da rastlanması olasıdır. asıl merak edilen ise neden buna "otuzbir" çekmek dediğimizdir. cevap osmanlı'da.
"'31 çekmek' deyiminin aslı Osmanlı dönemine kadar uzanıyor. Osmanlı dönemindeki insanlar bu olaya 'el çekmek' derlermiş ancak, ulu orta böyle şeylerden bahsetmek kolay olmadığı için, bunu nasıl kullanırız diye düşünürken akıllarına 'ebced hesabı'nı kullanmak gelmiş. (Ebced hesabı: bir çok kültürde bulunan, harflerin belirli sayılara denk geldiği bir şifreleme sistemi olarak anlatılabilir kısaca.) 'El çekmek' in el kısmını ebced ile hesaplayınca; Osmanlı alfabesinde E harfi için kullanılan 'Elif' (1) ve l harfi için kullanılan 'Lam' (30) harflerinin sayısal değerlerinin toplamı olan 31 sayısına ulaşmışlar."
kaynak