yazarlara gelen son sms

genel kurmay başkanının arkasında selfie çeken er
yazarlara gelen son sms
filsozluk.com/foto
Kusura bakma kanka. Üç aydır dilimizde tüy bitti. Salgın geliyor dedik. Dinlemediniz. Koca Almanya ile kendinizi bir tuttunuz. Şimdi yardım istiyorsunuz.
Kötü durumda diyebilecekleri bir ekonomisi bile olmayan Kongo vs gibi devletler kadar olamadınız. Bir yardım yapılması gerekiyorsa o da milletin devlete değil devletin millete yardım etmesi gerekliliğidir.

madagaskar

crespo
İsmi en çok hoşuma giden ülkelerden birisi. Sevimli kahramanlar çizgi filminin Tazmanya canavarlı bölümlerinin hep burada canlandırıldığı izlenimi oluşmuştur hep bende. ( not: Tazmanya canavarı şu an sadece Tazmanya adasında yaşıyormuş nesli tükenmekte olan hayvanlar arasındaymış.)

madagaskar

toxicity
Başkenti antananarivo olan ada devlet. Güneydoğu Afrika'nın karşısında bulunur. Dünyanın 4. Büyük adasıdır. Nüfusun çoğunluğunu ilk olarak yaklaşık binbeşyüz yıl önce adaya gelen endonezyalılar oluşturur. Bitki ve hayvan türlerinin çoğu endemiktir. Ortalama gelir oldukça düşüktür.

sayaç okumaya gelmeyen devlet

mamut
Yurtdışında Corona testi için fahiş fiyatta ödeme alınıyor oysa Türkiye'de bedava sözüyle gurur duyan zihniyetin saçma sapan uygulaması. Baz alınan dönemde belki de özel bir durumdan dolayı fazla kullanım oldu. Ya da dur bakalım, alman şart mı? "Biz bize yetiyoruz" zaten...

yazarlara gelen son sms

vakvaklayan kaplumbaga
az önce aynı mesaj bana da geldi. devlet bağış toplar mı? hadi bağışı geçtim, deprem olur vatandaştan para isterler, salgın hastalık olur yine bizden para isterler. toplanan vergiler tam olarak nereye gidiyor? benden de bir kuruş işlemez bunlara, yallah başka kapıya.

pilava ketçap sıkmak

crespo
İlave mayonez karıştırarak denemisligim olan durum. En iyisi yoğurtla karıştırmaktı çok eskiden. Bizim buralardaki köy düğünlerinde verilen yemeklerde et yemeği suyu karistip yiyen çok.

fransız doktorların corona ilaçlarını afrika'da denemek istemesi

mamut
Tüberküloz tedavisinde kullanılan aşının Corona için denemesini yapmak isteyen iki Fransız doktor bunun için "yoğun bakım ünitesi bulunmayan, tedavisi ve maskesi olmayan" özetle sıfır teçhizatlı Afrika'yı seçti. Jean Paul Mira ve Camille Locht isimli bu iki doktorun bu çalışmaya ilişkin argümanları ise AIDS ilacını Afrika'daki hayat kadınları üzerinde denemiş olmaları. Nereden bakarsan bak nereden tutarsan tut hayatımda Zori Balayanh'dan sonra ilk kez bu kadar acımasız bir şey duyuyorum. Kimden bahsediyoruz, Fransa. Peki Afrika'daki bu çalışma ters teperse n'olacak? Fransa virüsü başlayacak...

haber