ekşideki başlığı fil sözlük'e taşıyan yazar

seh
Çok normal bir durum.Ekşideki başlıkların fil sözlükte açıldığını biliyorsanız muhtemelen sıkı bi ekşi sözlük takipçisisinizdir.Yani bu çok normal bi durum.marjinal olmak için amuda mı kalkıp yazsın insanlar .başlıklar aynı olabilir. Başlıklara yazılan entry lerin kendi özgün fikirleri olması daha önemli.

eski sevgiliyi özlemek

evk
yaşamım boyunca içten ilişki kurduğum kul sayısı ikidir; sonuncusunu kimileyin anımsarım, düşlerimde belirir veya kimi kadınların yüzüne baktığımda onu görürüm. benim seviye ilişkin tüm inancımı mavan varlıktır da ayrıca. yıllardır nime bir kadını ergenlik dönemimdeki gibi sevmemi sağlamadı. çok kötü, sanki duygularımı yitirmiş gibi hisliyorum kendimi.

on sene önceki kendime tavsiyeler

dp184
Tam tamına on sene önce başladı. Sonrası herşey domino zaten. Geriye dönüp baktığımda dün gibi ama koskoca 10 sene. İlk başladığı an 10 sene içinde hayatımın bu kadar değişeceği aklımın ucundan bile geçmezdi ama burdayız işte.

Yapma derdim. O lafı söyleme, o yola girme, o ilk kurşunu sıkma. Dominonun ilk taşını devirme.

Yapmasaydım nasıl olurdu asla bilemeyeceğiz. Yapmasaydım şu an olduğum kişi olamayacağımı biliyorum sadece. Bu kadar güçlü olamazdım tüm bunlar olmasaydı. Kendi başıma ayakta kalmayı, başımın çaresine bakabilmeyi, dik durmayı, korkusuz olmayı, beni ciddi anlamda korkutabilecek şeylerin çok az olduğunu, sabırlı olmayı ve bu gibi beni ben yapan şeylerin hiçbirini öğrenemezdim. O yüzden keşkelere lüzum yok.

İyi ki olmuş diyemeyeceğim. Ama olmasaydı ben ben olmayacaktım.

Yapma derdim ama nasıl olsa her türlü kendi bildiğimi okuduğumdan söyleyen ben bile olsam yine de o lafı söyler, o yola girer, o ilk kurşunu sıkardım.