evde kalmak

seh
Evde kalmak istemenin bir tercih meselesi olabilceğini düşünmeyenlerin ( düşünemeyenlerin ) sık sık kullandığı ifadedir.herkes evlenecek diye yazılı bir kanun mu var ?
2
evk evk
yoktur, ama insanların yalnız yaşaması iyi sonuçlar doğurmuyor. elbet, hepimiz evleneceğiz, hele asosyalliğin yaygınlaştığı bu toplumsal yapıda evlenmeyen kimse ailesinin değerli üyelerini yitirdikten sonra bunalıma girer. bunun da sonu hastalıktır.
seh seh
Hepimiz evleneceğiz diye bi durum söz konusu değil yani en azından benim fikrim bu.Kadinların erkeklerde para, erkeklerin kadınlarda sadece kalça meme aradığı bi çağda samimiyetsiz ilişkilere ve onun getirdiği evliliklere inanmiyorum.Butün erkekler butün kadınlar diye genelleme yapmak doğru değil Elbetteki evlilik kurumuna saygım var ki nadirde olsa evlilik kavramıni tam anlamıyla karsılayan insanlar var.Ama kusura bakmayın giderek sevgisizleşen çıkar amaçlı iliski kurulan bir toplumda evlenmektense evde kalmış damgasıni yemeye razıyım.Yani cirkin (cirkin güzel kavramından da nefret ederim ) oldugum için değil işsiz güçsüz olduğum icin değil isteyenim olmadigi icin değil (toplumun evde kalmışlığa uydurduğu sebebler ) kendi özgür irademle evliliği istemiyorum.Guzelim mesleğim var ekonomik ozgürlügum var 26 yasindayım ve evlenmiyorum.
eksimieksi
Evde kaldım o çok açık kapiş...ancak 20 yaşların ortalarında hatta başlarında olan bireylerin çeşitli gerekçelerle evlilik meselesine karşı duvarları olmasına şaşıriyorum sevgili fil'ci. Çünkü bi durun lan daha. bi dur hatta. Fil gibi ol yavaş ve temkinli , arada kolunu (hortumunu) kaldırıp isyan seninde hakkın ama arada yap bunu.
Ha kendini dinledin tercihin bu eyvallah.ancak benim tecrübem bana evde kalma eve çık diyor.