göksal kaya

sfirgemund
fotoğraf çekimi ve turistik faaliyetlerde canlı heykel, sinema sektöründe aktör olabilmesine kimsenin karşı çıkmadığı benim benzetemediğim ama Atatürk'e benzediği iddia edilen insan kişisi.
ama kendine üniforma diktirip sokakta izmir'in yobaz kesiminin sözde atatürkçü duygularını suistimal edersen olmaz bu iş bey amca.
persona non grata
Sinemada, reklam filminde vs. Atatürk'ü canlandırmasına kimsenin bir şey diyeceğini sanmadığım kişi ama günlük hayatta Atatürk kılığında gezmek bence de Atatürk istismarı. Lakin yolda bu adamı görünce elini öpmeye yeltenen, “seni çok özledik paşam” diyen insanların hiç mi suçu yok yani bu işte?
trippa
kendini atatürk zanneden fakat zannımca kıraathane abisi olmaktan öteye gidememiş, oyuncu olduğu rivayet edilen zat. Oyunculuğuyla para kazanması bir tarafa, yine rivayet odur ki bu yolla hayatını beleşe getirmeyi kendine düstur edinmiş, hatta 3. bir riyavete göre söz konusu benzerliğiyle izmir'in üstünden geçmiş bir abimizmiş kendisi. Din simsarlarından farkı yoktur bana göre. tabi abimize "aman paşam, canım paşam" diyerek prim yaptıran 2 haneli ıq ya sahip insanlar da en az bu abi kadar bu işin vebaline ortaktır. adam frak giyip halkı selamlıyor bir allahın evladı da çıkıp "siktir soytarı" diyemiyor ya helal olsun.