ibb'nin demirtaş kitaplarını satması

the laker
T: İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir kuruluş olan İstanbul Kitapçısı'nda selahattin demirtaş'ın kitaplarının satılması olayı. Link: https://www.istanbulkitapcisi.com/kitap/devran-kitabi-selahattin-demirtas
Bir Diğeri için de link:
https://www.istanbulkitapcisi.com/kitap/seher-kitabi-selahattin-demirtas

Kendi yorumuma gelecek olursak, Bilirsiniz, bugüne dek siyasete değindiğim pek söylenemez. Bundan sonra da kolay kolay değinmem de... Ancak son olarak bunu da görünce "pes!" dedim artık. 1 değil, 2 değil yani yenilir yutulur şeyler değil bu yaptıkları. En son karısının tiyatro meselesinden sonra bu hareketi ile tamamen gözümden düşmüştür Ekrem bey. Atatürk tablosu astırmakla gerçekten Atatürkçü olunmuyormuş bugün bunu da anladık sayesinde...

not: bu benim şahsi yorumumdur, kimsenin katılmak gibi bir zorunluluğu yoktur.
joker
bir belediye neden kitap satar? hangi amaçla kitabevi işletir? belediyenin işi bu mudur? ben asıl meselenin bu tarafıyla ilgiliyim. mantıklı ve tatmin edici bir açıklaması olduğunu da düşünmüyorum.

demirtaş'ın kitaplarına gelince. madem adam yazmış, bunlar bir şekilde okuyucu ile buluşacak. kitapçılar sadece bizim beğendiğimiz, kafamızın uyuştuğu adamların kitabını satacak değil. belediye bu işe soyunduysa, üstelik hdp seçmeni ekrem imamoğlu'nu açıkça desteklemişse bu kadarcık talep ya da jest-hangisi bilmiyorum- olacak tabi ki.
trippa
kitapların içeriğini bilmemekle birlikte, içinde terör propogandası vs. olmadığı müddetçe satılmasında beis görmediğim kitaplardır. Mesele arz-talep meselesidir. isteyen alır okur, isteyen alır yakar, isteyen almaz. ortada dayatılan, zorunlu tutulan bir durum yok.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol