izmir

scentiaphile
Türkiye'nin üçüncü büyük şehri. Her seçimde chp alabildiği için ne yazık ki Ankara ve İstanbul gibi harika bir şekilde yönetilmemekte. Tunç Soyer cinsiyet eşitliği, hak ve özgürlükler konusunda iyi olabilir ama yeni ve heyecan verici herhangi bir iş yapmış değil.

Kendisinin çok kaliteli, entelektüel ve iyi biri olduğunu düşünüyorum, ancak belki daha çok zaman geçmedi ama, İzmir'i iyi yöneteceğini düşünmüyorum. Dahası Aziz'den kurtulmamız bile sevindirici.

Umarım hakkındaki yorumlarımı bana yedirecek icraatler yapar. Çünkü İzmir halkı hem iktidar hem chp tarafından çok dışlanmış, unutulmuş durumda.
kahkul
her ne kadar orada doğmamış olsam da bebeklik zamanlarımdan bu yaşıma kadar evim dediğim yerdir. övmeye kalkacak olursam sabaha kadar susmam orası ayrı ama biraz dürüst olalım sözlük. övülecek tarafları kadar yerilecek, kaçılacak tarafları da var. en güzel semtlerinde de bulundum, en berbat yerlerinden birinde okudum da. şehrin iki yüzünü de biliyorum. en iyi semtlerinden sayılan bornovanın merkez caddesinin 2-3 arka sokağına hiç girmemiş, il sınırına veya ötesine düşmüş çevre ilçelerine hiç uğramamış, yere göğe sığdıramadığımız urla'nın iç kısmına hiç girmemiş biri için evet çok medenidir. -ki bu sıralamayı daha da uzatırdım, üşendim.- ulaşımı tek kelime ile rezalet. belli başlı semtlerin üstüne yıllardır düşülmüş, ana kitle o noktalara yerleşmiş ve geriye kalan her yer unutulmuştur. demem o ki, kötü tarafları da iyi tarafları kadar konuşulacak bir şehirdir. Tunç Soyer'den umutluyum. şimdi okul sebebiyle yılın çoğu zamanı başka bir şehirdeyim. her şeyi bir tarafa; şehrin mutlu, gülümseyen yüzlerini özlüyor insan sözlük. canım evim.