markaların su kalite değerleri

hunter
Sağlıklı en iyi aralık 0-50 dir.
erikli(bursa): 66
Hamidiye(istanbul/eyüpsultan): 42
Abant(geyiktepe): 31
Kipa(gölcük): 14
Pınar(bursa/inegöl): 34
Sırma(sapanca): 107
istanbul(şebeke suyu): 148
Uludağ premium(bursa): 12
Saka(çamlıca): 87
Hayat(sakarya): 61
Carrefour(sapanca):55
Damla(sapanca): 62
Nestle purelife(uludağ): 73

Dipnot:bu ölçümleri atakan perçin isimli bir arkadaşımdan aldım kendisi bizzat ölçmüş ve bende izin alarak paylaşmak istedim sizlerle.

Edit:bu değerler tds(total dissolved solids) yani toplam çözünmüş katı miktarına göre ölçülmüş. 0-100 arası sağlıklı ama en sağlıklı aralık 0-50 arası.
the laker
Ne yani şimdi ben bu değerlere göre sağlıksız su mu içiyorum? (bkz:Saka su)
Bir ara erikli için duş bile alınmaz diyorlardı. Bu tabloya göre 66 puanla sağlıklı değere oldukça yakın. Ben çoğu kişinin yaptığı gibi suyun (bkz:Ph)değerine bakarım. İkilemde kaldım. :/
hunter
0-100 arası sağlıklı zaten belirtmeyi unutmuşum ekleyeceğim sadece en iyi aralık 0-50 50-100 de sağlıklı içilebilir. 100 den yukarısını içmemek gerek elimizden geldiğince.
oralet icen adam2
hamidiye ve şebeke sularının değerini görünce aklıma cem toker'in şu sözü geldi. belediyenin görevi içilebilir musluk suyunu mu sağlamaktır yoksa plastik şişede su mu üretmektir?
limonlu kedi
Erikli ve Nestle Pure Life aynı kaynağı kullanıyor arkadaşlar. Sadece marka çeşitlendirmesi amaçlı iki farklı marka ile çıkıyorlar. Uzun yıllar önce Nestle Erikli'yi satın aldı ve o günden beri bu böyle. Ölçümlerde aynı çıkmaları gerekirdi. Hatalı ölçüm yapıldığını gösteriyor.
eksimieksi
Çeşmeden içiyorum nokta . Şanslıyım .12 yıl istanbuldan sonra lokal pazarda bir kaç km öteden toplanmış yer fıstığı satın alabiliyor olmak hemde fıstıklar boyutlarına göre fiyatlandırılıyor. :))
Gerçi bunların başlıkla alakası yok standart çeşme kalitesi efenim :))

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol