MasterChef Türkiye

mentalcombat
Tv8'de yayınlanan yarışma programı. 3 ünlü şef, yarışmacılardan belli bir sürede, belirledikledi bir yemeği yapmalarını istiyor. Yapılan yemekleri tadıp yorumluyorlar.
sampisampi
Yarışma dediğini ya görmeden oylarsın yada halk oylar. O yüzden TV8 de yayınlanan eğlendirici ve sinir bozucu program demek daha güzel olur. İzliyor muyuz? İzliyoruz.
persona non grata
Masterchef, Franc Roddam tarafından yaratılan ve Temmuz 1990'da İngiltere versiyonuyla başlayan bir televizyon programıdır. 2005 yılında yarışmanın formatı güncellenmiş olup yenilenen format, prodüksiyon şirketi endemol shine group tarafından uluslararası olarak satılmaktadır. İlk uluslararası uyarlaması 2009 yılında başlayan Masterchef Avustralya olan yarışma, Türkiye'de de masterchef türkiye adıyla yayınlanmaktadır.
harmonia🛡️
Show tv zamanında Batuhan piatti zeynioğlu manyaklığı dahil; Çılgınca, deliller gibi izlediğim, kaçırdığım bölümleri yüzünden acı çektiğim yarışmadır.

Güncel versiyonu türkçe bilmeyen İtalyan şef yüzünden geçen seneki kadar ümit vaadetmese de yemek yapmaya katamadıkları profesyonel bakış açısına gülmek için bile izleyeceğim. Evet mutfakta hiyerarşi vardır, evet iyi mutfaklarda işini hakkıyla yapan çoğu iyi aşçı hafif kaçıktır lâkin profesyonel olduğunu iddia eden hiçbir bünye haşlama tavuğa geçer not verirken, füzyon bir yemeği yerden yere vurup eleyemez. Ha elerse de kimse de reyting kaygısı olmadığını iddia edemez. Az gordon ramsay hiç olmadı masterchef Junior izleyin de mutfak nedir, yemek nasıl yapılır, izleyip, kültürlenin.
Filsozluk
Talkshow niyetine izlenmesi gereken yarışma programı.

Gordon Ramsay ile bu yarışmadaki jürileri aynı cümlede anmak bile sinir krizi yaşayabilir.

Yasin Obuz adlı yarışmacıya gelecek olursak; adam her kanalda bir yarismaya katılmış neredeyse, baştan asagi kurgu olduğu belli.


Vaktinizin ziyan olmasını istemiyorsanız izlenmesini tavsiye etmiyorum.
elephant
Yeni sezonun ilk entrysini ben gireyim bari. Programın tamamına yakını şov olmuş, kaşığı yıkamadan tekrar yemeği karıştıranı değerlendirmiyorlar, fakat yarışmacıların bazıları sadece suyla yıkayıp tekrar kullanıyorlar ve bunu kimse farketmedi şu güne kadar. Elemelerde haksız eşleştirme olmuş ayrıca. Yüzbin kişiden seçilmiş son 32 kişinin çoğunluğu bilgi ve yaratıcıktan biraz uzak gibi geldi bana. Ayrıca objektif değerlendirme için kimin hangi tabağı yaptığını bilmeden tatması gerekiyor jürilerin. İzlememeye gayret edeceğim bir program.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol