metallica

invinoveritas
dünyanın en iyi ve en popüler metal gruplarından biri. trash metalin öncülerinden. 1981 yılında james hetfield ve lars ulrich tarafından kurulmuş, daha sonra megadeath'i kurup çok başarılı olacak dave mustain'i ilk albümün çıkışından önce kovmuş, 1986 yılında henüz 24 yaşındayken ölen efsanevi bas gitaristi cliff burton'ı dünyaya tanıtmış, ilk video clip one yayınlandığında hayranları büyük tepkiler gösterip albümlerini kırmış, en üretken yıllarında (load-reload) yumuşadılar diye çok tepki almış (fakat o aralar unforgiven 2 ile türkiyeyi kasıp kavurmuş), gelmiş geçmiş en iyi konser albümlerinden olan s&m ile yine takdir toplamış, kötü işler yaptıklarında evet kötüydük diyebilmiş, metal müziğin kanımca en büyük temsilcisi grup.
kinik
çocukluk aşkım galatasaraydan sonra ergenlik flörtüm metallica'dır. ingilizceyi yeni yeni öğrenirken replay tuşunu kırmamdır. komşuların oklavayla tavana vurma sebebidir. kar yağarken giyilen siyah deri ceketin içine siyah gömlek ve siyah eldivendir. pişman olmadığım anılarımdır.
gel bak ne buldum
En iyi dönemlerini 90'lı yıllarda geçirmiş olan müzik grubu. Lisedeyken abim yerinde bildiğim dayımın oğlunda bu grubun kasetini görmüştüm. Rock müzik hiç bana göre değildi ama yine de bir denemek istedim. Meğer bilmeden adamların en iyi albümünü almışız. Nothing Else Matters, The unforgiven, sad but true gibi unutulmaz şarkıların albümünü almışız. 1 hafta sonra kasedi geri götürürken cidden üzülmüştüm. Üzülmüştüm ama metallica grubuna ve rock müziğe de bir pencere açmıştım artık. Gerçi sonra çok da bakmadım o pencereden, baktığım zaman da o güzellikleri göremedim. Belki yılların getirdiği sakinlik, belki de o tarz müziğin aynı güzellikte üretim yapamaması. Sebebini bilemesem de o noktadan uzak olduğum bir gerçek.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol