python

lacivertportakal
Geçen dönem en zevk aldığım dersim olur kendileri. Bu konuda (bkz:ali çakmak) hocamızın büyük rolü var. Son derece işin üstadı oluşu, anlattıkları, bizden beklediği projelerin düzeyi beni hayran bıraktı. Bıraktı derken evet dersten kaldım. Ama 1 dönem de öğrenebileceğimden fazlasını öğrendim ve bu yanıma kâr kaldı. Çünkü bir projemiz için grup arkadaşımla sabahtan akşama kadar okul da ekrana bakıp sorunu çözmeye çalışıyorduk. Bunu 3 kez yapmaya çalıştığımız zaman da geçemediğim programlama diline dönüştü. Olsun elbet bir gün bu dersten geçeceğim. Teşekkürler python.
mutfaktakisaribez
aşırı zevk aldığım fakat anlamaktada bir o kadar zorlandığım ders. canım proje arkadaşımla comment yazarken bile gerilmemiz, akşam 9 a kadar okulda kalıp ilerleme kaydetmeye çalışmamız, asistanlarla kurduğumhz yakın bağ, düşük alınca NASSI ABİ OHA O KADAR YAPTIK diye savunmamız halbuki projenin 3 te 1 inin bile tamamlanmamış olması... bu dönem tekrardan alınca daha bilinçli ve becerikli ve bilgili olmak dileğiyle..........................
anarşist panda
piton yılanının ingilizce yazılışı...

ayrıca yeryüzündeki en ponçik en tatlı en yakışıklı yazılım dili.

şöyle ki bu dili kullanan bir kaç yazılımcıyla tanıştım hepsi ruh hastası. adamlar her şeyi pythonla yapmaya çalışıyorlar. neden ? çünkü yapabiliyorlar... oyun programlamadan arayüz programlamaya internet sitesi yazmaya her şey pythonla mümkün. onlardan öğrendiğim kadarıyla bazı şeyleri yazmak çok ağır oluyormuş ama pythonu dünya çapında kullanan yazılımcılar yeni kütüphaneler oluşturup bu sorunları yavaş yavaş aşıyorlarmış.

ben biraz denedim gayet anlaşılabilir ve keyifli.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol