rick and morty

esdemirei
bilim ve teknoloji konularını şen şakrak bir üslupla işleyen olağanüstü bir dizi. türkçe dublajında faydalanılan ses aktörlerini dördüncü sezonunda görecek miyim diye merak ediyorum.

freddie mercury

toxicity
(bkz:Queen) grubunun 1991'de hayata veda eden vokalisti. Asıl adı farrokh bulsara'dır. İran asıllı Hindistanlı zerdüşt bir aileye mensup olarak tanzanya'da Doğmuştur. Eşcinsel olduğu da dikkate alındığında bu kadar farklı özelliği bir arada taşımış olan sayılı insanlardan biridir.

the witcher

maji
Dünya yansa para almadan ateşe işemeyecek olan bir karakterin yıllara dayanan, o anlık gazla söylediği tek bir sözü ile kendini istemeden de olsa tüm olayların merkezine atmasını çok farklı bir şekilde anlatan bir dizi. Tek eksiği, uzun zaman sıçramalarında bunu izleyiciye anlatacak bir yöntem bulamaması. Tüm sezonu bir haftada izleyen biri olarak olayların sıralamasını ancak 5. bölümde anlayabildim.

umut edilen ölüm şekilleri

yrecbll frenkai
her insan rahat ölmek ister hemen hemen. ama bu denli zor yaşıyorsam, ayakta kalıyorsam ölüm şeklim de zor olmalı da diye düşünebiliriz. o halde, umut edilen ölüm şeklini başlatıyorum sevgili fil sözlük;

mesela bir dağ gezisi keşfinde beklenmedik bir anda; kurtlar tarafından parçalanarak ölmek.
evet bunu umut ediyorum.