salon

0 /
Kutay
Fil sözlük yazarlarının tanışma başlığıdır.

30 yaşındayım 14 yıldır sözlüklerde yazarlık yapıyorum. Bildiğiniz çoğu sözlükte hesabım vardır.
Genelde siyasi ve ve tarihi konulara ilgiliyimdir.

Aktif 3 sözlükte yöneticilik, aktif iki blogda editörlük yapıyorum.

Fil sözlüğü bir süre uzaktan inceledikten sonra devir alma işlemini gerçekleştirdik. Biraz geç kaldık fakat hiçbir şey bitmiş sayılmaz.
mamut
Fil sözlük yazarlarının anonim özgeçmişini paylaştığı sanal salon.

26 yaşındayım, 5 yıldır sözlükler aleminde geziniyorum. İlk başlarda ufak tefek teknik kısımlarla ilgilendim daha sonra sıkı bir okuyucu, nihayetinde ise yazarlık yapmaya başladım. Yazarlık konusunda 3 yılım geçmiş olsa da sözlük dışındaki farklı platformlarda 8 yıllık yazarlık geçmişim var. Dikkatimi çeken her konuyu/ alanı severim. Tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

not: adadan kimse gitmesin...
hogatha
Merhabalar efendim, Kaç yaşında olduğumu söylemek istemiyorum. Birçok sözlükte eş zamanlı Yazarlık ve yöneticilik yaptım. Ara sıra troll yazılar yazarak ironi yapmayı severim. Bazen bıyıklı bir abi bazen de kibar bir hanımefendi olurum. Hoş gördüm ve hoş buldum.
eksiks
Yaş, yolun yarısı. Birkaç sözlükte hesap sahibiyim. Birinde de ciddi yazılarım mevcut. Biri hariç diğerlerinde trollük yapmak maksatlı hesap açsam da trollüğü beceremediğim için yapmadım. İlgi alanım genel kültür ve özellikle de sosyal bilimlerdir; bu alanlarla ilgili yazılarımı umarım sıklıkla görürsünüz. Sözlüğün yolu açık olsun, bol şanslar.
penunbra
Merhabalar, 33 yaşındayım evliyim bir kızım var. Yazılım şirketi sahibiyim. Sıkı bir Linux taraftarıyım. İRC serverların populer olduğu zamanlarda büyük sunucularda helperlık ve sunucu adminliği yaptım. Bu aralar (bkz:frigbo) internet sitesini işletiyorum. (bkz:ekşi sözlük) yazarlık yaptım. Ayrıca (bkz:Dota 2) oynamayı severim. Herkese sevgiler.
hipi vet
merhabalar, 30 yaşındayım 10 senedir farklı yerlerde yazarlık yaptım. profesyonel sosyal, anksiyetif ve veteriner hekimim. herkese güzel günler. ( mama bırakmayı unutmayalım sokağa )
trippa
bir merhaba da benden, 32 yaşındayım, ufak bir ekşi macerasından sonra kendimi buraya attım. bir şeylerin başında o şeye dahil olmak aidiyet hissini artırıyor. tarih, siyaset, bilim, genel kültür alanlarında araştırma, soruşturma ve yazmayı severim. bıyıklı bir bireyim ve hayvanseverim. teşekkürler.
franz
Herkesin yaşlı olduğu bir ortamda kendimi kötü hissettim.

Birileri şunlara baston uzatsın lütfen, biri zor duruyor ayakta.

Şakası fiskosun yanına, yaşımı boşverin, öğretmenim. Böyle öğretmen olur mu demeyin, günün stresini sözlüklerde atıyorum. Kolay değil okullarda olmak inanın. Farklı bakış açısına sahipken, yönetimden de ricamdır, kibar troll unvanımı verin hemen!!!
isterolsunisterseolmasn
Yaşım miladi dolayısıyla bahsi bile olamaz,,,
Lakin hayatın yoğunluğundan sadece okuyucu olarak takip ettiğim sözlükler de yazar olarak bulunmak kısmet değilmiş, Eee yaş miladi olunca kadercilik te bünyeye sirayet etmiş...
Neyse efenim konuya gelelim Ekşide çaylağım...
Cinsiyet, siktiredin... Nötr olmak evladır...
togo
33 yaşında.
150 yaşında hissediyor.
Kafası çok karışık.
Yaşlılıktan bunalmış.
Erkek.
İsteyince çalışıyor.
Doğayı seviyor.
3 arkadaşı var.
Araba sürmeyi seviyor.
Kitap okuması, televizyon izlemesi, siyaset, tarih, felsefe, toplum konuşması yassak.

aydakigunes
güneş ben. sözlük yazarlığı statüsü benim için ilk değil. birçok platformda bulundum ve mottom "beni zamanla girdilerimden tanırsınız" oldu.
bundan dolayı buraya bir şeyler karalayarak ne kendimi övebilirim ne de yerebilirim.
siz beni zamanla tanırsınız.
sevgiler.
satanistkesenpsikopatkedi
esnaf yalanıyım. semt oturuşlarının yapıldığı kaldırımlarda, yol kenarında üç beş çöpü sürükleyen apartman çatısından çatlak boruları geçmiş sulardanım. yancılık yapar hesap kabarsın diye fındıklı kola içerim. boşgezmek zor iş fazla mesai ister. belirmek mesele.
sarimsak kokusu
28 yaşındayım. işimle evliyim. bekarım çok şükür. kadınlardan çok çektik be kardeşlerim. yalnızlık çok iyi geliyo, koruyo da her türlü. neyse uzatmayacağım sarımsaklanmayı unutmayın, öptüm muah.
seh
26 yaşındayım öğretmenim ilk defa bi sözlükte yazarlık yapıyorum.ama amatör bi yazar değilim.(kendimce) kendimi bildim bileli yazarım.yazmanın iyileştirici gücüne hep inandım.Anonim takılma çok hoş bir durum.malum toplum olarak demokrasiye hasret kaldığımız bir zaman diliminde istediğimiz zaman istediğimiz platformlara yazamıyoruz.suni bir tatminden ibaret olsa da yazdıklarımızı eyleme dökmeye hem ortam hem de şartlar uygun olmasa da yine de yazmanın ferahlatıcı etksine inanıyorum.Felsefe tarih siyaset ilgi alanlarım bu üçlü ve güçlü bilimin olduğu sohbetlere çok açım.yine malum toplum varoş aşk sancılarına kibir ve gösteriş bataklığına batmış bir durumda.Ütopik olacak ama daha soyut ama yaşamın püf noktaları olan bu kavramların hayatımızın merkezi olacağı bir zaman mekan ikilisi diliyorum.Çok amin.
pazartesi sendromu
Bir salonda oturup sohbet ediyormuş gibi hissettiren başlık mı yoksa yarışmacıların kendini tanıttığı yarışma programı gibi hissettiren başlık mı karar veremedim. Hoşuma gitti.
22 yaşındayım.Yazar arkadaşlara başarılar diliyorum.
elephant
Yaş istanbul , (hissedilen Yalova) ekside çaylağım. Yegane amacım öğrenmek ve bakış açısı kazanmak. En sevdiğim çizgi filmler hong kong phoohey ve güneşin oğlu esteban.
sockrates
(bkz:#14778)'deki giriden de anlaşılacağı üzere yaklaşık 13 yıldır sözlüklerde aralıklı olarak yazarlık yapmakta olan özgür yurttaşlar topluluğunun bir üyesiyim. ötesi, işbu girideki kelimelerle değil eylemlerin ve gelecekteki potansiyel üretimlerin içeriğine zerk edilecektir.
louis marchand
eh, madem herkes bir şeyler yazmış, biz de yazalım.

fizikçi olmak için yola çıkıp müzikçi olmuş bir adamın hazin hikayesidir benim hayatım. nasıl oldu ben de anlamadım ama hakikaten bilim insanı olmak istiyorken, bir şekilde sanatçı adayına evrildim. gerçi kendime sanatçı demem doğru olmaz, o unvanı ürettiklerim üzerine başkası söylemeli. ben kendimi daha çok sanatsever olarak görüyorum. estetik bulduğum şeylere karşı çok hoş duygular hissediyorum.

daha önce çeşit çeşit sözlükte yazdım. biraz alıngan ve biraz da unutkan (şifrelerimi hep unutuyordum bir ara) birisi olduğumdan çok sözlük ve çok kullanıcı adı değiştirdim.

buraya geldiğimde, bir iş görüşmesi için gittiğim ve daha alçıları bile kurumamış olan bir bina geldi aklımda. burası da o binaya benziyor. gerçi o kurum bana boş hayaller ve gaz vermek dışında pek bir şey yapamadığı için kendileriyle çok uzun süreli çalışamadım. burası da öyle olmaz umarım.

neden bir sözlükte yazma ihtiyacı hissediyorum bilmiyorum. ama öğrendiğim yeni şeyleri başkalarıyla paylaşamazsam günlerdir tuvalete çıkmamış bir insan gibi hissediyorum. ne iş arkadaşlarım arasında, ne de başka arkadaşlarım arasında da paylaştığım bilgiyle ilgilenecek kişiler var. galiba biraz da bundan. dilber hala gibi; ben lafımı ortaya koyuyorum, beğenen alıp gidiyor, beğenmeyen bırakıp kaçıyor.

neyse, bakalım ilerleyen günlerde neler olacak...
cin

Yaşım 22
Üniversitemi bitirmek üzereyim ve sürekli unutacağım yeni şeyler öğreniyorum.
Aslında burayı aylardır değişik zamanlarda takip ediyorum, daha önce hiç bu kadar samimi bulmamıştım.
Beni depresif insanlar boğuyor çünkü. Kim gülüyorsa onun yanında olmak istiyorum.
Önceden sözlükte intihar eden edeneydi.
Duygusal anlamda kendimi odaklayabildiğimde, sınırlarımı aşabiliyorum. İnsanları ancak böyle etkiliyorum. Fakat bir başarı objesi olmaktan yoruldum. Birilerinin beni cidden sevmesini isterdim. Düşsem de kalksam da yanımda olmasını isterdim. Ne yazık ki böyle bir dostum hiç olmadı benim. Hep tek başımaydım ve böyle kalmak istiyorum. İçime kapalı değilim ancak kimseye güvenemeyecek kadar canım yanıyor ve sinirliyim. Ben yaralı bir fedaiyim. Kendimi harcayacağım anı bekliyorum.

Bu arada insanları mutlu görmek bana yetiyor, bu beni huzurlu kılıyor.
Sizi izliyor olacağım.
Uzaktan...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol