sigara yakmaya sebepler

herakles
Nabzınızın hızlandığı durumlarda (anlık ve yüksek duygu değişimlerinde) sakinleşmek amacı ile yakılır sigara. Sigarayı içmek isterken nefesinizde bir yavaşlama gerçekleşir. Oksijene aç vücudunuzu karbonmonoksit ile zehirlersiniz. Devamında daralan ciğerler ve vücudunuz için derin nefes almanız gerekir. Karbonmonoksit üzerine alınan oksijen vücutta kısa süreliğine rahatlama hissiyatı oluşturur. Böyle böyle sakinleşirsiniz.
Şuna benzetebilirsiniz: çok rahatsız bir pozisyonda 5 dakika bekleyin ve sonra uzanın. İster istemeden rahatlayacaksınız.
allrightmylady
Üzüntü de , mutlulukda , heyecan da , stres de , velhasıl kelam şu saydığım bütün bu gündelik hayatta her an yaşaya bildiğimiz bu duyguların, aslında sigrayı yakmak için bir bahane olduğudur.
Maalesef ki her gün, bu bahanelerle kendimizi kandırmaya veya daha ağır bir şekilde salak yerine koymaya devam ediyoruz. Bırakılabilir mı, elbette bırakılır ama bunun için öncelikle sigarayı değil, bu saçma bahaneleri kafamız dan çıkarıp atmalıyız.
İşte ondan sonra, istediğiniz zaman, o sigara paketini cebinizden çıkarın, bütün bu geçmiş yılların acısına o pakedi kırın ve çöpe sallayın işte bu kadar..
vanhalen
Uzun bir zamandır bırakmıştım, ama gözümden sakındığım bir adam bana bir hiç olduğumu hatırlattı. Bir tane yaktım ardından, dedikleri de karıştı dumanına tüm kırgınlıklarım da...
joker
bu meretin bahanesi öyle çoktur ki. sabah uyandım. dur bi ayılmak için yakayım. bi kahve içeyim yanında yakayım. şimdi işe başlıcam. başlamadan bi tane yakayım. bi mola vereyim de yakayım. yemek yedim üstüne ne de tatlı geliyor. sevindin, yak. dertlendin, yak. beklerken, yak. kavuştuk, yak. seviştik, hadi yak yak yak. ama ömrünüzden çalar. sağlığınızdan da cebinizden de çalar. yakmayın, bırakın.
thea smoak
2 gündür uzun süredir görmezden geldiğim ve kabul etmediğim gerçekleri görmekle, kabul etmekle meşgulum. Bir yandan deli gibi eğleniyorum, mutluyum. Bir yandan ise geceleri oturup düşünüyorum. Sonuna kadar yalnız yaşamak istiyorum bu hayatı, kimseye veya bir şeye bağlı kalmadan. Kendimi hiçbir yere, kişiye ait hissetmedim. Hatta evimin anahtarını bile taşımıyorum. 2 senedir eşyalara kıymet vermeye ve anlam yüklemeye başladım. Odamı düzeltmeye başladım. 2 sene öncesine kadar kanepe de uyumayı seviyordum yatağımdan kurtulmuştum yıllar önce bunu pek kimse bilmez mesela. Yatakta rahat edemiyorum.
"Bakınca maziye bunu hak ettim galiba, gözünü aydın ben de delirdim en sonunda"
Yalnızlığı çözmek, kendimi kesfetmek, potansiyelimin farkına varıp sonuna kadar bunu kullanmak istiyorum. Ask beni zayıf düşürüyor, dünyadaki tek şey oymuş gibi geliyor ve ben yok oluyorum. Önce kendime aşık olmalıyım, belki sonra birisini sevebilirim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol