sigara yakmaya sebepler

0 /
herakles
Nabzınızın hızlandığı durumlarda (anlık ve yüksek duygu değişimlerinde) sakinleşmek amacı ile yakılır sigara. Sigarayı içmek isterken nefesinizde bir yavaşlama gerçekleşir. Oksijene aç vücudunuzu karbonmonoksit ile zehirlersiniz. Devamında daralan ciğerler ve vücudunuz için derin nefes almanız gerekir. Karbonmonoksit üzerine alınan oksijen vücutta kısa süreliğine rahatlama hissiyatı oluşturur. Böyle böyle sakinleşirsiniz.
Şuna benzetebilirsiniz: çok rahatsız bir pozisyonda 5 dakika bekleyin ve sonra uzanın. İster istemeden rahatlayacaksınız.
allrightmylady
Üzüntü de , mutlulukda , heyecan da , stres de , velhasıl kelam şu saydığım bütün bu gündelik hayatta her an yaşaya bildiğimiz bu duyguların, aslında sigrayı yakmak için bir bahane olduğudur.
Maalesef ki her gün, bu bahanelerle kendimizi kandırmaya veya daha ağır bir şekilde salak yerine koymaya devam ediyoruz. Bırakılabilir mı, elbette bırakılır ama bunun için öncelikle sigarayı değil, bu saçma bahaneleri kafamız dan çıkarıp atmalıyız.
İşte ondan sonra, istediğiniz zaman, o sigara paketini cebinizden çıkarın, bütün bu geçmiş yılların acısına o pakedi kırın ve çöpe sallayın işte bu kadar..
0 /