ev yapımı ekmek

la femelle frankesteine
Veganların alıştığı bir şey bu. İçindekiler kısmında hayvansal bir içerik olmasa da güvenemeyecek kadar delirmişseniz malum sonuç bu oluyor. Bu sefer de hijyen koşulları delirtti insanları azami ölçüde evde yapıyor herkes çoğu şeyi. Bir öneride bulunmak isterim, yumurta birleştiren bir unsur hamur işi konularında oysa biz daha süngerimsi ve dağılan bir şey elde etmek istiyoruz bu sebeple yumurta kullanmazsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz yalnızca birazcık daha uzun fırında kalması gerekiyor içinin hamur kalmaması için bir de süt meselesi var, deneyiminize bırakıyorum fakat zannımca süt yerine su konulan hamur işleri daha güzel oluyor. Tek üzücü tarafı hamur işinin üzerine yumurta beyazı yerine zeytinyağı sürüyoruz ve üzerine attığımız susamlar tutunamıyor bu şartlarda, dökülüyor bu yüzden de susamı hamurun içine koymalısınız. Şu günlerden birkaç insan vegan çıksa ne güzel olur. Monotonluktan sıkılan insanlar için un yerine Mısır unu kullanmalarını da tavsiye ediyorum, şaşırtın bizi.

şizofreni

saykalocist
Şizofreni: sanrılar, varsanılar (halüsinasyon), dağınık konuşma ve kısıtlı ve durumla uyumsuz duygusal ifade ile kendini gösteren bir psikolojik bozukluk.
Sanrı (delüzyon): psikotik bozukluklara eşlik edebilen, sıklıkla kötülük yapma ve büyüklenmeye ilişkin yanlış inançlar.
Kronik şizofreni: belirtilerin genellikle ileri ergenlik veya genç yetişkinlikte ortaya çıktığı bir şizofreni çeşidi. İnsanlar yaşlandıkça iyileşme dönemleri kısalır.
Akut şizofreni: herhangi bir yaşta başlayabilen, sıklıkla duygusal bir travmaya tepki olarak ortaya çıkan ve iyileşme süreci uzun zamana yayılan bir şizofreni çeşidi.

Pozitif belirtili şizofreni hastaları varsanılar yaşayabilir, dağınık ve aldatıcı konuşabilir ve duruma uygun olmayan kahkaha, gözyaşı ya da hiddet sergileyebilir. Negatif belirtiler ise cansız sesler, iradesiz suratlar ve katı bedenler ile karakterizedir.

"Biri benden şizofreniyi açıklamamı istediğinde ona şöyle anlatırım: nasıl bazı rüyaların içindeyken gerçek bir kâbusmuş gibi hissettiğini bilirsin. Benim şizofrenim, bir rüyanın içinden geçiyormuşum gibiydi ama etrafımdaki her şey gerçekti. Zaman zaman bugünün dünyası oldukça sıkıcı görünüyor ve şizofrenik rüyaya geri dönmek ister miyim diye düşünüyorum ama sonra bütün o korkunç ve dehşet verici yaşantıları hatırlıyorum." (Şizofreni ile yaşamak, 1997)

helin börek

tanri aslinda sever hepimizi
Grup yorum üyelerinden birisi. Kendisi yapılan baskılara, politik dayatmalara karşı tuttuğu ölüm orucunun 288. Gününde hayatını kayşbetmiştir.
Daha barış dolu bir dünya için... umut ediyoruz.
https://open.spotify.com/track/0urVvOV61Qv2oV4RPZKwtT?si=T2UHr6TvQiGvBEWGbEbK0w
(bkz:grup yorum)
Edit: pazartesi sendromu nickli arkadaştan uyarı geldi soyadını yanlış yazmışım kusuruma bakmayın moderatörümden rica ediyorum "helin bölek" olarak düzeltilmesini.

grup yorum

tanri aslinda sever hepimizi
Bununla ilgili yazdığım bir önceki entryde açlık grevinde olduklarını ve ileriki tarihlerde neler yaşanacağını yazmıştım ve maalesef (bunu hiçbir siyasi yöne çekmeden bir annenin yavrusunu kaybetmesini düşünerek yazıyorum) grup üyelerinden biri olan, helin bölek hayatını kaybetti.
İnsanların ölümleri bizim milletimize o kadar basit geliyor ki arkalarından etmedikleri küfür kalmıyor ne yazık ki inandığı bir dava uğruna öldüğü için kendisi ile gurur duyduğuna eminim. Şimdi arkasından sövenler terörist diye bağıranların kendilerinin "fetö" bizi kandırdı diye açıklama yapmaları çokta uzak bir tarihte yaşanmamıştır.