tecrübeli

esdemirei
TDKʼya göre bir şeyde tecrübe sahibi ya da o şey üzerine bir mazisi olan kişi. Buna genelde ikili ya da daha fazla olan ilişkilerde, iş ilişkilerinde rastlıyoruz. Bir de yazarların profilinde tanıtıldığı puan aralığına girince diğer yazarlara görünen fil sözlük statülerinden birisi.

fil itiraf

la femelle frankesteine
Gözlerim bozuk değil ama bazı sabahlar dinlendirici optik gözlük takıyorum çünkü makyajımı beğenmiyorum. Ama insanlar gözlerimin bozuk olduğunu sanıyor çünkü bazen “a benim gözlerim biraz şey ya seni görememişim.” Diye yalan söylüyorum.

mekan akustiği

lavinia
şahsımca en iyisi banyoda görülendir. banyoda şarkı söyleyip de sesi kötü çıkan bir insan görmedim. davulu zurnayı alıp banyoda bağırarak şarkı söyleyeyim geliyor da havalandırma ötesindeki komşudan tırsıyorum.

lübnan

the laker
Oldukça "sıcak" bir bölgede bulunmaktadır. Hem klimatolojik olarak sıcak, hem de siyasî olarak oldukça sıcak bir bölgededir. Zira Sıcak çatışmalar yanı başında yaşanmaktadır.

kahramanmaraş

maji
Maraşta işe ilk başladığımda iş arkadaşlarıma burada gençler eğlenmek için ne yapıyor diye sorduğumda tek bir ağızdan mangal cevabı aldığım garip şehir. Belki de türkiyenin en yüksek kişi başına düşen mangal alanı oranına sahip şehir olabilir.
Küçük restorantlarında yiyebileceğiniz en güzel kuzu şişi çok ucuz fiyatlara bulabilirsiniz ve eger yaz ortası sonbahar sonu gibi giderseniz her köşe başında satılan firik adlı şeyi denemenizi tavsiye ederim. Antep'e 1 saat uzaklıkta olduğu için canınız sıkıldığında kahvaltıya katmer yemeye gidebilirsiniz.
Eğer olur da yolunuz düşerse bakkallarda bile maraşotu denilen yeşil bir toz satıldığını göreceksiniz şaşırmayın.

beyrut

pervane
lübnan'ın başkentidir. doğu'nun paris'idir.

zamanında ortadoğu'nun ekonomik ve kültürel merkeziydi. ancak savaşlardan dolayı eski cazibesini kaybetti. şehrin önemli bir kısmı harap hale geldi.

her şeye rağmen beyrut hala beyrut'tur. dünyanın en güzel şehirlerindendir. koca bir tarihtir, kültürdür.

elbistan

saykalocist
Anne tarafından bağlı bulunduğum ilçedir.
Maraş'ın merkezine oranla yerleşimi güzel değil ve eski yapılara sahip. Şu an yeni yapılarını dağ başına yapıyorlar.
Elbistan'a giderken hep dokuz dolambaçlı yoldan geçmek ayrıca beni korkutur. Bu nedenle eve geldiğimde uzun süre kendime gelemem.
Esnafı güler yüzlü insanları da cana yakındır.
Elbistan tavası, biz her gittiğimizde yapılır. Çok güzel bir lezzeti var. Mutlaka tadın. Ayrıca fırınları çok ucuz. Yemeklerin içini hazırlayıp fırına pişmesi için gönderiyorlar. Bu bakımdan Ankara'da da olmasını isterdim.

geceye en büyük pişmanlığını bırak

namik
Sene 2017
8 yaşında üşümüş bir çocuğa rastladım, karnını doyurdum. Parası yoktu ve o talep etti. O şimdi nasıl bilmiyorum.
Acelem vardı ve gitmem gerekti.
Sonra o çocuğa bir daha rastlamadım. Nasıl oldu ve kim bilmiyorum. Sormayı unuttum. Sınavım vardı gitmek zorundaydım.
Karakola götürmeliydim.

kahramanmaraş

pervane
dondurma, biber ve tarhanasıyla meşhur, muhafazakar bir akdeniz ilidir.

merkezi onikişubat ve dulkadiroğlu olmak üzere iki ilçeden oluşur. kayda değer bir tekstil ve iplik sanayisi vardır. zamanın şairler şehridir. 3 bölgenin kesişim noktasında yer alır.