toplu taşımada biraz ilerleyin diyen insan

esdemirei
her ne kadar kendi rahatlığı için yer kapma hevesi gütse de ön kapıdan kendisine gelen itiş kakışı önlemek ve ortalardaki boşluğu indirgemek gibi rolü olan bir topluluğun insanı. güdülmeyen insanımız için toplu taşımada olmazsa olmaz insan da denebilir.
lavinia
durduğum yere buyurup kendisinin ilerlemesini isteyeceğim insandır. otobüste kişi başına oksijen düşmüyor, daha nereye ilerleyelim, gökyüzüne mi..
yasiyoruz da noluyo
ne kadar gıcık bir insan tipi olsa da, desteklenmesi gereken insandır. sonuçta herkesin bir işi var ve herkes bir yerlere yetişmesi gerekiyor. bencil olmayın ve biraz daha ilerleyin :)
the laker
Eğer tüm kalabalık önde toplanmış, orta ve arka bölümler boşsa kesinlikle hak veririm ancak tüm otobüs yeterince sıkışıksa ve böyle bir söz ediyorsa o anda ağzına kürekle vurma isteği uyandırır bende.
vanhalen
Metrobüste sıkça görülen insan, gerçi çoğu durumda haklıdır b*k var kapının önünde, kümeleniyorlar ortalar bomboş, binemiyorsun bir bakıyorsun otobüs ortası bomboş gidiyor, bir toplumun ne kadar bencil ve insafsız olduğunu anlayabileceğiniz en iyi sahne.
martha
Bazen gerçekten de kapı tarafında epey boş alan kalabiliyor. Bi bakıyorsunuz ön taraf sıkışmış. O zaman haklıdır. Fakat bazen de daha araca adımı atar atmaz bağıranlar oluyor. Ben bana bağırılmasından hiç hoşlaşmam.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol