yasmeen amina olya

fakiryahudi
aslen kanadalı olan bir arp sanatçısı. yıllar boyu tasavvufu araştırmış ve etkilendiği için müslüman olmuş. sadece arp çalmıyor, şarkılarını arp eşliğinde seslendiriyor ve dahası resim yapıyor.
en bilinen şarkısı "o habibi" olan sanatçı, bu şarkıyı ilk kez doğaçlama olarak fransa'da strasbourg'un sokaklarında seslendirmiş ve dahası kendisinin de belirttiğine göre aslında şarkının sözlerinin sadece "habibi" kısmı bir anlama karşılık gelirken, geriye kalan sözleri kalpten çıkıp, dile dökülmüş ve bir anlama karşılık gelmeyen sözlerden oluşmakta. ancak dinlerken farsça esintisi alıyor gibi oluyorsunuz.
yine kendisinin söylemine göre, strasbourg'ta bu şarkıyı söylerken daha sonra kaydetmek istemiş ve orada söylediği bütün bu karmaşık sözleri ezberleyerek bir dijital kayıt oluşturmuştur. strasbourg sokaklarında söylediği bu şarkının videosu yine youtube'da bulunmakta.
kişisel görüşüme göre şu ana kadar duyduğum en duru ve en güzel sese sahip sanatçı. sesi büyülü bir şekilde dinlendiriyor ve sakinleştiriyor. kısaca huzurlu bir ses.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol