confessions

betelgeuse

1. nesil yazar - Azimli

  1. toplam entry 58
  2. takipçi 0
  3. puan 1475

lionel messi

betelgeuse
son yıllarda dünya futbol tarihinde marka olmuş isimlerden biridir. bana kalırsa abartılmaması gereken oyuncudur.. onun gibi binlerce yetenekli oyuncu sayabilirim, fark göremiyorum.

modern insan kime denir

betelgeuse
freud'un iki temel içgüdüsünden bize ölüm ve yaşam kaldı. modern insan yaşamanın temel değişkenlerini de unuttu, ölümün varlığını da. bu unutma hâli bekleyiş unutuş hâlinden öte kaçış unutuş hâline büründü. bize her türlü düşüncenin, kimliğin, kültürün bir arada yaşaması gerektiği de öğretildi ölümden kaçış da. bu hipnotik yollarla yapılmayı denendi. ta ki yakın hissettiğimizin ölümü sonrası yas hâline bürünmemize ya da nefret etmenin gücünün ayrımına varana dek. hipnozdan sıyrılma hâli artık gerçekliğin yitimini simgeliyor modern insanlarca. yasın ve nefretin gücünü her an hatırlamak üzere unuttuk. yasıyla ölen insan artık hipnozdan kurtulmuştur, nefretini savunan da bilahare.

sadizm

betelgeuse
tabiri caizse guya her türk gencinde özellikle ortaokul ve lise çağlarında diğer insanların dikkatini çekmek için ortaya atılan söylem.. çoğu zaman güldürür.
0 /