confessions

bornozcebi

1. nesil yazar - Ordinaryus

  1. toplam entry 79
  2. takipçi 2
  3. puan 5732

pazar günü akşamüstü çöken hüzün

bornozcebi
yaş ilerledikçe gelen hüzün. eskiden bu zamanlarda(kış aylarında diyelim) pazar banyosunu yapıp şahane pazar'ı kaçırmamaya çalışırdık. bu olay tabi ki de banyo sonrası sobanın dibinde olan bekleyişi içeriyor. klasik ve klişe durumlardan biri gibi gözükse de çoğumuzun çocukluğu...

3 kasım 2019 iett şöförünün cinnet geçirmesi

bornozcebi
Beşiktaş Meydanı'nda bir otobüs durağa daldı, ilk belirlemelere göre, durakta bekleyen 2'si ağır 13 kişi yaralandı. İddiaya göre, hızlı geldiği otobüsle durağa dalan sürücünün kazanın ardından elinde bıçakla aşağı inerek, duraktaki bir kişiyi bıçakla yaraladıktan sonra Beşiktaş İskelesi'nden denize atladığı, polisler tarafından denizden çıkarılarak gözaltına alındığı öğrenildi.

http://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/besiktasta-otobus-duraga-daldi-yaralilar-var-5428026

toplumun 51.4'ünün parlamenter sistemi istemesi

bornozcebi
konsesnsus'un yeni anketi sonucunda ortaya çıkan sonuçlardan biri.

Konsensus araştırmasına göre, toplumun yüzde 86.3'ü cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini düşünüyor. Ankete göre, Türkiye'nin parlamenter sisteme dönmesi gerektiğini düşünenlerin oranı da yüzde 51.4.

Konsensus tarafından yapılan Türkiye gündemi anketine göre, seçmenlerin yüzde 86.3'ü cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiği görüşünde. Yüzde 13.7'lik bir kesim ise cumhurbaşkanının taraflı olmasında bir sakınca görmüyor.

kaynak

30 ekim 2019 abd'nin yaptırım kararı

bornozcebi
yaptırım listesi:

yaptırım uygulanacak kişiler:
cumhurbaşkanı tayyip erdoğan
cumhurbaşkanı yardımcısı fuat oktay
millî savunma bakanı hulusi akar
dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu
hazine ve maliye bakanı berat albayrak
ticaret bakanı ruhsar pekcan
enerji ve tabi kaynaklar bakanı fatih dönmez

ordu işlemlerine uygulanması planlanan yaptırımlar:

"yaptırımlar türk ordusuyla bilinçli olarak işlem yapan, satış yapan veya finansal destek sağlayan, teknolojik destek veren yabancı kişilere yaptırım uygulanacaktır. bunlara şunlar da dahildir:

türk ordusu tarafından kullanılmış uçak veya uçak parçaları, makine aksamı
otomotiv ekipmanları ve türkiye kara ve deniz güçleri tarafından değerlendirilmiş servisler
türk ordusu tarafından kullanılmış silahlar veya savunma teçhizatları
türkiye enerji sektörüne uygulanması planlanan yaptırımlar şöyle:

türkiye'nin silahlı kuvvetleri tarafından kullanılması için yerel petrol üretimine ve doğal gaz üretimine madde, servis, teknoloji, bilgi veya başka türlü destek sağlayan yabancı kişi veya gruplara yaptırım uygulanacaktır.

yaptırımların dördüncü maddesine göre tasarı yürürlüğe girerse abd ordusunun tsk'ya mermi satması veya paylaşması da engellenecek. abd ordusu ayrıca türkiye'ye savunma teçhizatları, hizmetleri ve materyalleri satamayacak.

yasa tasarısında bir kez daha türkiye'ye rus yapımı hava savunma sistemi s-400'lerin alımı sebebiyle caatsa yaptırımları uygulanması gerektiği savunuldu.

6. maddeye göre insani yardım, sağlık yardımı, demokrasi teşviki ve seçim desteği, istihbarat desteği yaptırım dışı tutulacak.

yasa tasarı türk liderlere abd vizesi ambargosu uygulanmasını talep ederken, erdoğan'ın mal varlığı hakkında da bir rapor istendi

kaynak:
https://tr.euronews.com/…al-varligida-arastirilacak

selahattin özdemir

bornozcebi
çok geç de olsa deep turkish web sayesinde tanıdığım mersinde geçirdiği kalp krizi sebebiyle vefat etmiş severek dinlediğim vasat arabesk sanatçısı.

acıyı neşede gizleyen bir sanatçıydı...
0 /