confessions

deveden buyuk fil

1. nesil yazar - Tecrübeli

  1. toplam entry 36
  2. takipçi 1
  3. puan 3334

adana'da göreve başlayan suriyeli öğretmenler

deveden buyuk fil
Diyecek ne var ki? atanamadigi için intihar eden öğretmenlerimiz var İnsanları yavaş yavaş sınıyorlar ses cıkmazsa devamı geliyor ohh mis

Adana'da 830 Suriyelinin okullarda 'gönüllü eğitici' adı altında görevlendirildiğini ortaya çıkaran Sümer, Milli Eğtiim Bakanı Selçuk'un yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

Önergesine yanıt alamayan Sümer, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020 yılı bütçesi görüşmeleri sırasında konuyu doğrudan Bakan Selçuk'a yöneltti.

Adana'daki durumu hatırlatan Sümer, "Türkiye genelinde kaç Suriyeli öğretmen görevlendirilmiştir? Bu öğretmenlerin eğitimleri nelerdir?" diye sordu.

nesine.com ortak milli piyango

deveden buyuk fil
bilet satışları için iyi düşülmüş bir sistem. tabi olmayacak bir hayali 20'ye hatta 2000'e bölmek hiç çekici gelmiyor.

tanım : Ortak bilet, bir veya bir grup biletin, birden fazla üye tarafından, aynı veya farklı pay nispetleriyle satın alınmasıdır.

erdoğan'a siyanür mektubunu gönderen kişi

deveden buyuk fil
Kahramanmaraş'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilmek üzere PTT'ye bırakılan mektubun üzerinde 'siyanür içilecek' yazması üzerine AFAD alarma geçti. Yapılan ilk incelemede zarfta siyanür izine rastlanmazken, detaylı inceleme için laboratuvara gönderileceği belirtildi. Mektubu PTT'ye bıraktığı belirtilen Kazım Parlamış'ın zihinsel engelli olduğu öne sürüldü.

kaynak

ahilik fonu

deveden buyuk fil
Diğer Adıyla “Patronlara İşsizlik Sigortası”

iş verenlerden bağkur ödemesinin yanında 100 tl ücret alınmasıdır. fakat şartlara bakıldığında ücretin geri alınması pekte mümkün olmayandır.

1-Esnaf işyerini kapatması veya iflas etmesi gerekiyor. İflas ettim demek halk arasında yaygın kullanılır, ancak yasadan yararlanabilmek için ben iflas ettim, işler iyi gitmedi, işyerimi kapattım demek yeterli değil. Mahkeme kararı gerekli.

2-En az 3 yıl prim ödenecek.

3-İşi bırakmadan önceki son 120 gün sürekli çalışmış olacak.

4-Prim borcu olmayacak. İş bırakmadan önce en fazla 90 gün prim borcu olanlardan, diğer şartları sağlamaları halinde alacak oldukları işsizlik ödeneğinden, birikmiş prim borcunun ödenmesini isteyenler, ödenek alabilecek.

0 /