confessions

devilofhellskitchen

1. nesil yazar - Azimli -

  1. toplam entry 21
  2. takipçi 0
  3. puan 1248

peaky blinders

devilofhellskitchen
Soundtrackleri ile beni kendine bağlayan, ilk 3 bölümünün sıkıcı olup 4. bölümden sonra olayların koptuğu, oyunculukları ve çekim kalitesiyle kendine hayran bırakan ve sigara içenler için de her bölüm için 1 paket sigara harcatan güzel mi güzel dizidir.

ileri derecede yalnızlık

devilofhellskitchen
Çekmeyenin bilmediği, bilenin de kimseye anlatmadığı ve kendine kalemi kağıdı dost ettiren durum. En basit örneğiyle kendisinin yalnız olduğu anlaşılmasın diye kendine hayali bir sevgili yaratan ve onun ağzından mektuplar yazıp kendine o mektupları postalayan Cahit Sıktı'dır yalnızlık.

nâzım hikmet ran

devilofhellskitchen
Türkçe dersleri aldığı Yahya Kemal'in annesine yürümesi üzerine “hocam olarak girdiğiniz bu evden babam olarak çıkamayacaksınız” diyebilecek kadar cesur ve yine Kurtuluş Savaşı sırasında İstanbul Boğazı'na karşı oturup rakı içen Yahya Kemal'e nazaran evinden kaçıp Anadolu'ya Kuva-yi Milleye'ye katılma umuduyla gidecek kadar da vatanseverdir.

saian

devilofhellskitchen
Camianın içinde “Saian Sakulta Sözlük” ibaresini normalleştiren, kalemi sağlam bir sanatçıdır kendisi. Aynı zamanda bir edebiyat söyleşisine çıkacak kadar da bilgilidir.
0 /