confessions

esdemirei

1. nesil yazar - Ordinaryus

  1. toplam entry 462
  2. takipçi 14
  3. puan 21590

sibel ünli

esdemirei
Hakkında kayıp başvurusu yapıldıktan sonra 3 Ocak 2020'de cesedi İstanbul Fatih'teki Samatya Sahili'nde bulunan 20 yaşındaki İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisiydi. dokuz8haber'e konuşan arkadaşları, kendisi hakkında içine kapanık ve çekingen olduğunu, değersizlik hissinden kaynaklı yüksek olan intihara eğiliminden dolayı kliniğe yatırıldığını, dış görünüşü yüzünden yadırgandığını-alay edildiğini, ev ekonomisine katkıda bulunamamayı kendisine sorun ettiğini, Sokak Lambası Derneği'nin yürüttüğü faaliyetlerde sokaklarda çorba dağıttığını söylemiş.

köy yanar kahpe taranır

esdemirei
Şeyma Subaşı'nın THY'den Sefer İsteğinde Bulunması olayı üzerine Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın 5 Ocak 2020 tarihli İlkeler, Siyasetler ve Ölümler başlıklı yazısında Şeyma Subaşı hakkında kullandığı bir ifade.

İfadenin tam hâli şu şekildedir: “Şeyma Subaşı, THY'den talepte bulunmuş. 'İbiza'ya gitmek aktarmalarla 9 saati buluyor, perişan oluyoruz. Lütfen buraya direk uçuş koyun.' THY bu talebi kabul eder mi bilmiyorum. Ancak tam bir köy yanar, kahpe taranır durumu. Memleket nelerle boğuşuyor, bu kızcağız ne istiyor? E o da haklı tabii. Alışmıştı özel uçaklara. Şimdi aktarma. Zor hayat.”

şeyma subaşı'nın thy'den sefer isteğinde bulunması

esdemirei

Sosyal medya hesabından bulunduğu bir istek. isteğe göre istanbul'dan ibiza arası aktarma uçuş yapmak zahmetli olduğu için direkt uçuş talebinde bulunmuş. istek içeriği şu şekildedir: “Arkadaşlar, merhaba. Şu anda ben Madrid Havalimanı'ndayım ve İstanbul-İbiza arası uçuş olmadığı için ya Madrid'ten ya da Barcelona'dan uçarak aktarma yapmak zorundasınız. Acaba Türk Hava Yolları olarak yaz ya da önümüzdeki mayıs ayına kadar direkt uçuş başlatsanız güzel olmaz mı? {Anlamadığım bir yer} bile var. Lütfen bizi bu çileden kurtarın. 8-9 saat arası uçuş yapmayıp direkt uçsak.”
1

yazarların satın almak istediği pahalı şeyler

esdemirei
Yetiştirildiğim aile ortamından mıdır yoksa neredeyse ulaşabildiğim her şeyi tükettiğimden midir bilinmez. Çok istediğim, olmadığı için çıldırdığım pahalı bir şeyi edinme hedefim yoktur. Bunu şu şekilde de açıklayabilirim: “Milli piyangodan para kazansaydım kazandığım parayla oyun oynamadığım hâlde sırf performans sergilediği için ortalama bir oyun bilgisayarı, geçmişte bolca çektiğim fotoğraf, videoları depolayacağım bir taşınabilir disk alır, kalan parayı bankada muhafaza ederdim.”
1

sevgilinin telefonunu kırması

esdemirei
maddiyata önem veren birisi değilim. ancak kasıtlı olarak ve öfkelendiği şeyi bahane ederek bunu yaptıysa o kişinin sevgili olayı bana işlemez. O telefonun parasını çatır çatır alırım. Eğer haksız olduğumu iddia eder ve paramı da vermezse o kişi hakkında suç duyurusunda bile bulunurum. kimse kimsenin stres topu değil. herkes ayağını denk almalı ve nerede nasıl davranması gerektiğini öğrenmeli.
0 /