confessions

huhahadiyegulenadam

1. nesil yazar - Tecrübeli

  1. toplam entry 112
  2. takipçi 0
  3. puan 2145

su h2o

huhahadiyegulenadam
Su; Dünya'da bol miktarda bulunan ve hayat için vazgeçilmez olan, kokusuz ve tatsız bir bileşik. Sıklıkla renksiz olarak tanımlanmasına rağmen kızıl dalga boylarında ışığı hafifçe emmesi nedeniyle tabii bir mavi renge sahiptir. Doğada su katı, sıvı ve gaz hâllerinde görülür.
Yoğunluk: 997 kg/m³
Kaynama noktası: 100 °C
Formül: H2O
Erime noktası: 0 °C
Molar kütle: 18,01528 g/mol
IUPAC numarası: Water, Oxidane

bankacılık

huhahadiyegulenadam
faiz karşılığı para alıp veren, kredi, ıskonto, kambiyo işlemleri yapan, değerli eşya saklamaya yarayacak kasa kiralayan, ticaret, sanayi, ekonomi alanlarında türlü etkinliklerde bulunabilen kuruluş.
bankacılık işlemlerinin yapıldığı yapı, yer.

kripto para

huhahadiyegulenadam
Kripto para, işlemlerini güvenceye almak için kriptografi kullanan, çalışma şekli nakite alternatif bir değişim aracı olarak tasarlanmış bir dijital varlık, bir sanal unsurdur. Kripto dövizler bir nevi dijital döviz, alternatif döviz ve sanal döviz’dir.

likidite

huhahadiyegulenadam
para ve ticaret işlemlerinde kullanılabilen kısa vadeli anamal. kolaylıkla paraya çevrilebilecek özellikteki varlıklar.
piyasanın bir kripto para varlığın alım satımı ve / veya satma kabiliyeti.

visa

huhahadiyegulenadam
Visa bir kredi kartı sistemi olmayıp mevcut likite nın bankalar arası ve bankalarla marketler arası network ağına sahip ilk dijital para işlemi yapılmasını sağlayan uluslararası işletmeler arası para likite akışını sağlayan elektronik bankacılık işlemidir.

mastercard

huhahadiyegulenadam
MasterCard, 1966 yılında ABD'de kurulmuş olan finans şirketidir. Kredi kartı gibi materyaller üzerine kurulmuştur. Mastercard bankalar ve tüketicilerinin kart ve kredikartı ile ödeme sistemlerini sağlamaktadır. Birçok futbol organizasyonuna sponsor olmasıyla da tanınmaktadır.
0 /