confessions

hunter

1. nesil yazar - Ordinaryus

  1. toplam entry 149
  2. takipçi 6
  3. puan 5793

sözde ermeni soykırımı

hunter
Ermeniler türklere hiç dokunmamıştır ama türkler bi anda,üstelik tam da fazladan düşmana ihtiyacımız yokken, ermenilere dokunmaya,öldürmeye başlamıştır. Ne kadar mantıklı değil mi? O yörelerin bölgelerinde yasayan yaşlılar ermenilerin türklere nasıl bulaştığını anlatır durur hala canlı tanıkları dahi vardı yakın yıllara kadar. Sadece benim yaşadığım yöre de bile ermeniler göç ederken genç kızlarını türkler kendilerine eş olarak almıştır göç sırasında başlarına bir şey gelir diye. Bu kadar ince düşünen milleti soykırımla suçluyorlar.

türkçe ezan

hunter
Sabah ezanına uyanıp namaz kılmadan yatan bir insan bu sözleri Türkçe olarak duyarsa uyumaz diye düşünüyorum. Dinen doğru yanlış demiyorum sadece görüşüm bu.

bu şehir girdap gülüm

hunter
Sözleri ömer lütfi mete'ye, müziği gökhan kırdar'a ait olan ve gürkan uygun'un seslendirdiği parçadır. Kurtlar vadisi pusuda bir zamanlar çalınarak içimiz daglanmıştır. Neyse kazım ses ver.

spartacus (dizi)

hunter
2010 yılında gösterimine başlanan starz kanalı dizisi. Türkiyede de cnbc-e de yayınlanıyordu zamanında. Argo,cinsellik,şiddet ögelerinin yanında duygusal olarak da (en azından benim için) güzel ögeler barındıran bir diziydi. Tadında bırakarak güzel bir final yaptılar. Spartacus tarihte gerçekten yaşamış birisi olarak rivayet edilir ve köleliğe karşı ilk ayaklanan insanlardandır. Dizide spartacus, batiatusun gladyatör okulundaki yeni gladyatörlerinden biridir ve bu okulda crixus,varro,ashur gibi gladyatörler de vardır. Batiatus hanesine olan başkaldırıdan tüm romaya uzayacak bir isyanın anahtarı spartacusdur ve özgürlüğünü isteyenler onun etrafında toplanacaktır. Güzel noktalardan biri de onun adı aslında spartacus değildir gerçek ismini kimseye söylememektedir. Ayrıca rip (bkz:andy whitfield)

edit: başlığa parantez koyamadım ve dizi de birleşik kaldı düzeltemedim.

web tabanlı efsane oyunlar

hunter
Web sitelerine girerek flash oyun oynayan nesilde herkesin efsane bir oyunu vardır. Benimki de "uzak diyar" oyunudur. Bazı sitelerde köy büyücüsü,uzak diyar destanları olarak da geçmektedir ismi. Oyun 2d rpg türünde üstelik Türk yapımı çok güzel bir oyundur steamde de remastered versiyonu sunulmuş.

istanbul 79

hunter
Başrolünde (bkz:kadir inanır )'ın oynadığı 1980 de vizyona girmiş eski türk filmi. Filmde zamanında istanbula göç etmiş bir ailenin en büyük oğlu olan ömer(kadir inanır) çalıştığı işyerlerinden sürekli konulmaktadır çünkü o yıllarda birçok işyerinin yaptığı gibi karaborsacılık vardır. Buna başkaldırmak isteyen ömer sürekli kovulur ve en sonunda isyan ederek yeraltı dünyasına karışır. Filmde artık dünyadaki düzenin bozulmuş olduğu yasaların haklı ve ahlaklı yasamaya çalışan insanlara adaleti sağlamadığı gibi şeyler ön plandadır.
0 /