confessions

invinoveritas

1. nesil yazar - Tecrübeli

  1. toplam entry 96
  2. takipçi 0
  3. puan 2545

yalnızlığın en çok koyduğu an

invinoveritas
(bkz:#3124) olum neyi anlamıyonuz lan niye anlamıyonuz? okuyun lan azcık okuyun. bi de gelmiş yazar olup entry girmişiniz,bi de üstüne üç kişi beğenmiş. ne anladılarda ne beğendiler acaba. dur lan bilale anlatır gibi anlatcam. başlık:yalnızlığın en çok koyduğu an. süregelen durum:yalnızlık. karmaşık mı oldu? bisitleştireyim: zaten yalnızsın, pat diye bişey oluyo, daha da yalnız hissediyon. örnekler: adam yalnızdım diyo yatağa girdim koydu diyo. zaten başımı okşayan yoktu kendi başımı okşadım koydu diyo. hastaydım zaten yalnızdım diyo kavanozu açacak kimsem yoktu koydu diyo.
ammaaan ben de yalnızlık koydu heralde bi de buraya koyuyom. belki sen de yalnızdın anlamadın koydu.

quentin tarantino

invinoveritas
cool filmlerin yönetmeni. diyalog şiddet ve müziği kullanma yöntemleriyle dikkat çeken; 70leri ve sevdiği filmlere öykünmeyi seven; sosyal mesajı felan boşver ben buyum, filmim de bu diyebilen; ihaleyi artırıp filmlerinde tarihin akışını istediği yönde değiştiren yönetmen senarist yapımcı.
90lardan beri her yaptığı filmle sansasyonel olmuş, tarantino filmi diye bir tür çıkarmış ortaya. eleştirmenlerin olumsuz yorumlarına hatta bazen dalga geçmelerine rağmen muazzam bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

öğrenciye 12 yılda ingilizce öğretemeyen sistem

invinoveritas
2005'te gelen copy paste öğretim programıyla (mecburen) Değişmeye başlayan sistemdir. Zihniyet Çok yavaş iyileşiyor. Öğretim materyalleri özellikle ders kitapları rezillik. Çok gerekli olan fakat Çok az mevcut olan otantik materyal ise çok az kullanılıyor. Başarı ingilizce öğretmenlerinin vicdanına kalmış. Sistemin öğretmenden beklediği o eski işe yaramaz programın/uygulamanın bi tık üstü sadece.
Anadolu liseleri ilk yıllarında iyi gibiydi, sonra onların da kalitesi düştü. Programlar değişti, isimler değişti, sınavlar değişti, vs. Sonuç bir arpa boyu...
0 /