confessions

karakitap

1. nesil Moderatör - Ordinaryus

  1. toplam entry 194
  2. takipçi 5
  3. puan 6075

szechuan mutfağı

karakitap
Hamur işleri ve atıştırmalıklar ön plandadır. Çok çeşitli malzemeler kullanılır. Tatlı ve ekşi ara sıra eşlik etse de Szechuan yemeklerinin en belirgin özelliği gerçekten son derece baharatlı ve acı olmasıdır.

shandong mutfağı

karakitap
Shandong özellikle çorbaları ve deniz ürünleriyle meşhurdur. Yemekler protein yönünden zengindir. Konfüçyüs mutfak geleneği Shandong mutfağının bir parçasıdır. Gösterişli sunumlara önem verilir.

trikloroasetik asit

karakitap
metil grubunun üç hidrojen atomunun hepsinin yerine klorin atomlarının girdiği bir asetik asit analoğudur. Trikloroasetik asitin tuzları ve esterlerine trikloroasetatlar denir.

tca peeling olarak geçen ve ciltte bir çok alanda kullanılan başlıca yüz peelingi olarak, sivilce izleri, akne izleri, çukurlu cilt yapısı gibi cildi pürüzsüzleştirici özelliği vardır.

ülkemizde internet üzerinden yada buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

bedelli askerlik sorunsalı

karakitap
günümüzde 6 aylık askerlik mi yoksa 33 bin ödeme yapıp 1 ay askerlik mi arasında epeyce düşündüren konudur.

ben 15 bin vererek 1 aylık olanına denk geldim evet mutluyum karşılaştırma yaptığımda 18 bin kârdayım, fiyat ve süre beni hiç düşündürmeden bedelli yaptırdı.

15 bin ödemeyi herkes yapabildi kredilerle özellikle, az bi birikimi olanlar üstüne ekledi çıkardı 15 binde çıkarılmayacak rakam değil ama 33 bine gelindiğinde işler değişiyor, iki katı rakam ve gidilen süre aynı 33 bine mi yanarsın 1 ay gitmeye mi bilemiyosun, yada 6 ay gidip 33 bin vermeme ama diğer yandan işinden olma durumu olunca hangisi daha mantıklı, sizi uzun süre düşünmenize ve içinden çıkılmaz bir duruma sürüklüyor.
0 /