confessions

kazee

1. nesil yazar - Azimli -

  1. toplam entry 21
  2. takipçi 0
  3. puan 1142

izlenmesi gereken filmler

kazee
Good will hunting / Can dostum
Life / müebbet kuşları
Coming to america / Amerikan rüyası (ikinci bölümü çıkıyormuş bu yıl. Sevindirdi.)
Dolemite is my name /
Yes man / Bay evet
One flew over the cuckoo's nest / guguk kuşu
Leon The professionel / Leon sevginin gücü
Eşkıya
Mucize

Aklıma gelenler bunlar.

john fante

kazee
Charles bukowski'nin kitaplarını sırayla alıp okurken, kitapçının tavsiyesi ile tanıştığım yazar.
Bukowski John fante için benim tanrım demiştir.
Neden bu kadar abartmış diye düşünürken kitaplarını alıp okumaya başladım. Dediği gibi okadar sade ve güzel yazılmıştıki insanı yormuyordu. Ayrıca sıkıcı da değil kitapları çok sade ve okunur.Bazı kitapları yüz sayfa kadarken bazılarıda 180 sayfa kadar ancak var.
Toza sor kitabının filmi de çekilmiş. İzlemedim çünkü kitaba çok sadık kalınmadığını düşündüm. Kitaplarını okursanız pişman etmeyeceğini garanti ederim.

T: İtalyan asıllı amerikan yazar.

ekşi sözlük

kazee
Herhangi bir film, kitap vs..
Ben : muhteşem
Diğerleri :şahane
Gazeteler :mükemmel
Film eleştirmenleri :olağanüstü

Ekşi yazarı:bilemiyorum olmamış gibi.

Tanım: internet sözlüğü.

dünyanın uzaylı bir ırk tarafından işgal edilmesi

kazee
Tüm yaşamımız boyunca sadece kendi türümüzü gördüğümüz için istilayı düşünmemiz normal. Sürekli savaş, öldür, fethet, asimile et diye yaşadı insan. Bana kalırsa uzaydaki diğer canlılar (varsa eğer) istila gibi şeyler ile ilgilenmiyorlardır. Kendi dünyamızı, kendimizi zaten yok ediyoruz ama başkasının bunu yapmasından korkuyoruz. Aslında bizim gibi düşünen varlıklar olmasından korkuyoruz sadece.

sosyal medyanın insanı depresyona sürüklemesi

kazee
Bir insanın aslında ne olduğunu,ne istediğini bilmemesi ile alakalı tehlikeli durum. Oluşturulmak istenilen algı politikası her türlü işe yarıyor.
Bakıyorum mesela önceki senelerde ideal kalça, göğüs, burun muhabbeti yüzünden bir dünya insan bunu takıntı edinmiş, spor ve estetiğe başvurmuştu.
Gözlerimiz şenlik ediyor derken ortaya çok ilginç bir durum çıktı. İnsanlar birbirine çok fazla benzemeye başladı. Aynı makyaj, aynı fizik, aynı burun estetiği derken bildiğin klon gibi dolaşıyorlar etrafta.
Nereye baksam eski sevgilimi görüyorum diyordum. Meğerse cidden görüyormuşum. Ben her ne kadar, daha fazla takıntı yaptıkları için kadınlar üzerinden yürümüş olsamda, bu durum erkekler içinde birebir geçerli.

Eminimki bu sosyal medya sitelerini kuran insanlar böyle bir şey olacağını tahmin etmemişlerdi. Bunu insanlar kendileri oluşturdular. İki hafta önce instagram kullanmaya başladım. Keşfet kısmında gördüğüklerim yalnızlık, bunalım, aşk acısı, sevgilim bana böyle dedi kral hareket, annem kungfu yaptı cool vs vs.
Günlük hayatta olabilecek herşey çok ilginçmiş gibi anlatılıyor. Depresyona girilmesi çok normal.

merih demiral

kazee
Juventus da gösterdiği iyi, agresif futbol ile ilk 11e girmeyi başarmış milli stoperimiz.De ligt sakatlandıktan sonra çıktığı maçlarda kendini çok iyi gösterdi ama bu sefer De ligt tepki görmeye başladı.
Olaylara her türlü duygusal yaklaştığımız için normal olarak Merih'i ilk 11 de görmek istiyoruz. Bense şöyle düşünüyorum chiellini 36,bonucci ise 33 yaşında. Bu iki süper stoper yavaş yavaş merih ve de ligt'ı eğitip yerlerini onlara bırakabilir. Juventus da 15 sene stoper sorunu yaşamaz.

Şu durumda oynayabileceği en iyi kulüp juventustur ve asla başka takıma gitmemelidir bence.

Tanım: milli süper stoper adayı.

imamoğlu'lu istanbul dönemi

kazee
Teknolojinin Akp başa gelince geliştiğini sanan insanlar var bu ülkede. Afrikada dünyadan habersiz kabileler var diye şaşırıyor birde millet.
Görmek istediğinizi göreceksiniz her halükarda. Yapılanları, yapılmak istenilenleri görmeyeceksiniz.

Her kesimden kastınız nedir bilmiyorum. Şahsen beni delirtmiyor imamoğlu.
Çöp dağlarınıda göremedik daha. Aklı selim olan her insan, sebeplerini biliyor zaten.

Bir insanın başarız olması için, halkının felaketini görmek isteyenlerle nasıl tartışılır bilmiyorum efendim. Onun doğrusunu asla değiştiremezsiniz.
Biz başarısız olanları, halkımıza, vatanımıza zarar vereceği için istemiyoruz halbuki.

T: bir dönem.

ince memed

kazee
Yaşar kemal'in dört ciltlik,ünü Türkiye'yi aşmış muazzam roman serisi. Kitap Çukurova'da yaşayan cılız,çelimsiz bir insan olan memed'i anlatıyor. Büyük ihtimal adı bu yüzden ince memed. Yinede kitapta sadece bir adamın hikayesinden çok daha fazlası anlatılıyor. Okuyanları pişman etmeyecek güzellikte yazılmış bir eser.

0 /