confessions

mentalcombat

1. nesil yazar - Tecrübeli

  1. toplam entry 96
  2. takipçi 3
  3. puan 4042

orospu evladı

mentalcombat
Ağzı doldura doldura edilebilen bir küfür. Hiç cinsiyetçi falan denmesin bu kadar ferahlatan en fazla 2 - 3 küfür vardır.
Bazen birine söylemek isteyip söyleyemediğinde de insanın içine dert olur.

teletext

mentalcombat
Zamanında piyango sonuçlarına ulaşmak için kullandığımız bir tv yayını türü. Siyah ekran üzerine renkli piksellerden oluşan yazılar vardı. İlk açtığınızda karşınıza bir index çıkardı ve kumanda ile sayfa sayısını tuşlayarak istediğiniz bilgilere erişebiliyordunuz.
Geçmiş zaman olarak konuşuyorum ama hala kullanılabiliyor sanırım.

iki yıllık bölüm mezunları

mentalcombat
İş hayatından az buçuk haberi olan herkesin kıymetini çok iyi bildiği çalışan türü. Aranıp da bulunamayan. Çalışan, Meslek yüksek okulu mezunuysa, mesleki tecrübesi varsa ve tabii elindeki diplomayı kullanmayı biliyorsa çoğu zaman 0 - 5 yıl arası mühendislerden çok daha katma değerli iş üretebiliyorlar. Kaldı ki mühendislerle kıyaslamaya da gerek yok çünkü görevleri aynı değil .

Ayrıca bu kadar yazarın şikayet etmesini anlayamıyorum. Bu ülkenin en ciddi ihtiyaçlarından biri bu tür ara elemanlardır. Hani o evinize çağırıp da bi türlü iş yaptıramadığınız tesisatçı dayı var ya, hani yaptığı musluk iki gün sonra eskisinden kötü oluyor ya işte o adamın aslında 2 yıllık bölüm mezunu olması gerekiyor normalde. Bu kalitesizlik ancak bu şekilde aşılabilir. Eğitimsiz adamlardan çok bile iş bekliyoruz.

beyaz yaka yalanları

mentalcombat
Beyaz yaka çalışanların, işlerine gelmeyen durumlarda ya da kendilerini kurtarmak için söyledikleri yalanlardır.
Mesleğe özgü yalan çok vardır ama herkesin ortak yalanlarından biri "yoğunluk"tur. Her beyaz yaka yoğundur. Başka bir departmandaki iş arkadaşı ufak bir şey rica etmiştir, günlerce o işi yapmamasının sebebi yoğunluktur. Sevmediği biri çay kahve ikram etmek istemiştir, içemez çok yoğundur bla bla bla.
Kendine bile bu yalanı söyler beyaz yaka.
Aynen beyaz yaka, en yoğun sensin beyaz yaka.
(bkz:beyaz yaka)
0 /