confessions

okur

1. nesil yazar - Ordinaryus -

  1. toplam entry 154
  2. takipçi 1
  3. puan 6020

sevgilinin telefonunu kırması

okur
Şiddet eğilimli olduğunu gösteren bir durumdur. Acilen kişiyi terketmek gerekir. Cinsiyet gözetmeksizin yapılacak tek ve en doğru şey budur. Ufak tefek görünen olaylar büyüyüp kişiye yöneltilmiş fiziksel şiddete hatta cinayete varabiliyor. Eskiler konuyla ilgili şunu demiş; eşeğini sağlam kazığa bağla. Konuyla ilk başta ilgisiz görünen bir diğeri ise şu; damlaya damlaya göl olur. Konuyla daha ilgili görüneni ise bu; balık baştan kokar.

sedanter yaşam

okur
Düzenli olarak fiziksel aktivitede bulunmamaktan kaynaklanan hareketsiz yaşam tarzına verilen addır.
Günde 75 dakika egzersiz yapmayanlar veya 10.000 adım veya daha fazlasını atmayanlar sedanter yaşam sürüyor demektir. dünya sağlık örgütüne göre dünyanın %60 - %85'i sedanter yaşam sürüyor. Ve yine dünya sağlık örgütüne göre bu yaşam tarzı ölüm sebepleri arasında 4. sırada.
Bu yaşam tarzı son 50 yılda ciddi oranda artmıştır. Bunun temel nedeni olarak da teknolojik ilerlemeler gösteriliyor.
Sedanter yaşam tarzı bel ve sırt ağrısı, depresyon, kalp hastalıkları, şeker hastalığı, kanser ve uyku bozukluğuna neden olabiliyor.

numeroloji

okur
Sayı bilimidir.
Temeli iyonya'lı, filozof ve matematikçi pisagor'a dayanır. Pisagor milet doğa felsefesi ve orphik gizli öğretilerinin etkisiyle yarı dini yarı felsefi bir öğretiler bütünü ve gizli bir inanç sistemi kurmuştur. Bu öğretiye göre her şey sayıdır ya da sayılar her şeydir. Evren uyumdur. Numeroloji günümüzde bu felsefi görüşün bir dalıdır.
Numeroloji en temelde her şeyin sayılarla alakalı olduğunu, rastlantısal hiçbir şeyin olmadığını savunur. Numerolojide her sayının sembolik bir karşılığı, anlamı ve gücü vardır.

bitcoin

okur
2008 yılında satoshi nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş vs ile ilişiği olmayan, bilindik para birimleri ile alım satımı yapılabilen dijital para birimidir.

etkin dinleme

okur
Her ses duyulabilir fakat ancak dikkat verildiğinde dinlenebilir. Demek ki dinleme, dikkat gerektiren bir eylemdir.
Duymak biyolojiktir, her sesi duyma organımız kulak vasıtası ile duyarız, dinlemek ise amaçlı bir eylemdir ve düşünmeyi gerektirir.
İstatistiklere göre kişi bir gününün %31'ini birini veya bir şeyleri dinleyerek geçirir.
Etkin dinleme için;
Dinlemeye hazırlıklı olmak gerekir
Dikkati toplamak gerekir
Düşünceler arası ilişki kurmak gerekir
Dinlenilen kişinin veya şeyin diğer özellikleri yerine anlattığı şeye odaklanmak gerekir
Mümkünse not tutmak gerekir
Ayrıca bulunulan ortamda rahat okunmalı, fiziksel ihtiyaçlar giderilmiş olmalı, dinlenilen harici konular düşünülmemelidir.
0 /