confessions

rock tribe

1. nesil yazar - Azimli -

  1. toplam entry 17
  2. takipçi 1
  3. puan 645

en rahat uyunan uyku

rock tribe
daha gençken uyunan uykudur. böyle deyince seksenlik dede gibi oldum ama cidden yaş bir aşamayı geçince uyku kalitesi de çok düşüyor. belli bir gece olarak hatırlamıyorum. bundan 10 sene önce her gece bebekler gibi uyurdum. kafaya fazla bir şey takmayınca uyku da sıkıntı yaratmıyor. öss gecesi elbette uyuyamamıştım.

bana bir şey olmaz

rock tribe
bir sürü haber çıkmış ama en son eğitimli insanlar da koronadan korkmuyor demeye getirmişler. yani bir taraftan komplo arayıp korkmayan, diğer taraftan inanmayıp korkmayan, her türe geçilmiş vaziyette. travmalarda inkar aşamasına geldik sanırım. artık ne evde kalması kaldı, ne önlemi, bu vakitten sonra cidden allah'ın koruması gerekiyor herhalde.

çok daha yaygın ve ölümcül bir hastalık olsa bana bir şey olmaz diyecekler mutlaka başka türlü bir tepki gösterirdi. ilk vakalarda sanki zombi istilasında gibiydik, sonra herkes alıştı. "bana bir şey olmaz"cılar çoğaldı.

halkın adaleti twitter'da araması

rock tribe
sıkıntılı bir durum. diğer taraftan hukuki meseleler haricinde, insanların haklarını aramaları ya da haklı olmaları yığınların bu konuya ilgi göstermesine bağlı olması haricinde, belki ilerde belli başlı düzenlemeler online olarak anlık şekilde halka sorulup hayata geçirilebilecektir. iyi yönü ile bakmaya çalışınca bunu görüyorum. hiç dikkate alınmamaktan iyidir ama esas tehlike böyle bir mekanizmanın olmasının ötesinde, konuların önemini ne kadar çok insanın ilgi göstermesi ile değerlendiriliyor olmasıdır. nicelik her şey demek olursa işte o zaman yanarız. yoksa hem yöneticiler hem sosyal medya bir şekilde işine geleni yapar.

hareketsiz yaşam

rock tribe
salgın yüzünden iyice artan bir durum. dışarı çıksan bir dert çıkmasan bir dert. sağlıklı yaşam zaten apayrı bir dert. neymiş bu "yaşam" böyle, neresinden tutsak elimizde kalıyor, diyesi geliyor insanın...

rock müzik

rock tribe
alt türlerinde haliyle 4/4 ölçüsünden fazlası kullanılır. örneğin progresif rock ve bunun da alt türevleri geniş bir yelpazer sunar. amerika ve ingiliz kökeni ötesinde bakmak gerekir. hatta mümkünse yerel müziklerle karışımlarını dinlemek gerekir. sadece batı müziği diye bu yönü ile bakılmamalı. doğu ezgileri ile rock müziği yapan bir çok grup var.

rock müziği için belirleyici unsurun gitar olduğu doğrudur ancak bir rock melodisini klavye ile ya da başka bir enstrümanla çalıp kaydederseniz yine o tınıyı alabilirsiniz. belki burada belirleyici olan gitarla üretilen riff yapısı olduğu söylenebilir. ritm ve melodi dengesi ve tabii müziğin sertliği onu doğal olarak, rock yapmaktadır.