confessions

sampisampi

1. nesil yazar - Tecrübeli

  1. toplam entry 69
  2. takipçi 1
  3. puan 2365

teletext

sampisampi
Süper Lig sıralaması vardı, bilmeceler, oyunlar vardı yanlış hatırlamıyorsam. Daha bundan 10-15 sene öncesiydi sadece. Bir televizyonda siyah üstüne renkli yazılarla bizi etkileyen şaşkınlık içinde bırakan teletekstten nerelere. Şuan 5 yaşında çocuk dünyaları içinde bulunduran akıllı telefona hayret etmiyor çatır çatır kullanıyor. Çok çok hızlı değişiyor herşey.

e-ticarette satıcının yanlışlıkla çok düşük fiyat girmesi

sampisampi
Sistemden kaynaklı (internet bağlantısı, yazılımsal hatalar vb.) bir hatadan veya dikkatsizlikten kaynaklanabilecek durum.

Gel gelelim başıma böyle bir olay geldi. Gece saatlerinde uzun zamandır takip ettiğim ürünü yüzde 50 ye yakın indirimli inanılmaz bir fiyatla yakaladım. 10 liralık mali 5 liraya almak gibi değil, 2100 civarı fiyatı olan malı 1088 liraya almak tam olarak. Fiyatın kampanyalı olabileceğini düşünerek hemen sipariş verdim. Güvendiğim bir site olduğu için hata varsa da para iadesi alırım dedim. O gece boyunca fiyat o şekilde kaldı. Sabah düzeltildi. Aynı gün siteye ve satıcıya ulaşmaya çalıştım. Siteden siparişte bir sıkıntı olmadığını ve kampanyalı fiyattan almışsınız cevabını aldım. Ama satıcıya ulaşamadım. Telefon bir iki kere çaldı sonra ulaşılamadı. 4-5 gün üst üste satıcıyı aradım yanlışlık varsa yardımcı olmak için ama satıcıdan hiçbir şekilde dönüş olmadı. Bu sırada sitede ürün fiyatlarını sürekli değiştiriyor ürünleri kaldırıyor tekrar koyuyor. Dün ise sonunda aynı numaradan ulaştım ve kötü bir tavırla öyle bir fiyat mı olur ürünü gondermeyecegiz falan dediler. Site ürün gonderilmesse bizim tarafımızdan satıcıya yaptırım size de indirim çeki tanımlanır dedi. Site tarafından öyle ahım şahım bir yaptırım olmayacaktır komisyonlar falan.
Özetle indirim yapıp ya bu çok düşük oldu deyip ürün gondermeme durumlarının önünü açıyor bu mesele. Ben olumsuz yorum yapayım desem onuda site engelliyor. Dedim fil sözlüğün ilk rezaletlerinden birini yazayım ama empatiyle öncelikle bu şekilde paylaşmak istedim. Bu durumda nasıl davranmak lazım sizce? Daha önce yaşayan olduysa. Birkaç yardım aldıktan sonra tanım dışını temizleyecegim.
1

xiaomi

sampisampi
Kullanıcısını düşünen, cihazlarındaki pil performansıyla mutlu eden ve her bütçeye uygun ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabilecek ürünleriyle iyi yolda olan Çinli marka.
Eksikleri ise Türkiye'de, satışlarına rağmen hala güzel bir sistemi yok. İnternet ile mağazalardaki fiyatlar arasında uçurum var. Garanti konusunda çekiniyor insanlar.

0 /