confessions

sfirgemund

1. nesil yazar - Ordinaryus

  1. toplam entry 167
  2. takipçi 8
  3. puan 6642

disleksi

sfirgemund
öğrenme ve okuma güçlüğü.
genetik diyen de var doğum sırasında bir aksilikten kaynaklandığını düşünüp rahatsızlık diyen de.
gündelik ya da eğitimsel bilgiyi anlamlandırmada sorun yaşandığı için dikkat eksikliği ile karıştırılabilmekte olup, bu iki bozukluk birlikte de görülebilmektedir.
4 ve a, 2 ve 5, 3 ve e, b ve d gibi harf ve sayıları karıştırma ile farkedilebilir. özel eğitimle hafifletilebilir bir bozukluk olup düşük zekalı sayılmayan, genelde orta ve üst zekalı bireylerin rahatsızlığı.

rise online world

sfirgemund
ilk yerli mmorpgdir kendileri. zula gibi ceplere soygun yapmaz umarım. takip ettiğim bir game designerdan aldım ben de haberi, framede görünce heyecanlandım ne yalan söyleyeyim. hayırlı olsun.

gegen die wand

sfirgemund
alm. duvara karşı.
hem almanya - hamburg hem de istanbul'da geçen, ingilizce, almanca ve türkçe konuşulan fatih akın'ın 2004 yapım filmi.

sanırım film, adını cahit tomruk'un intihar için duvara arabayla dalmasından alıyor. sibel güner ile tanışması hayatında yeni bir dönüm noktası oluyor bu abimizin, yaşama amacı kazanıyor diyebiliriz. genç ve başına buyruk sibel, cahit'in başına çoğu zaman dertler açıyor. cahit hapse düştükten sonraysa sibel ona bekleyeceğini söyleyerek istanbul'a gelip kendine yeni bir hayat kuruyor. serbest kaldığında cahit, sibel için istanbul'a geliyor ancak sibel yine orada bu abimizi yarı yolda bırakıyor.

+18 sahnelerine ve diğer filmlerine bir şey diyemeyeceğim ancak, sibel'in cahit'i öylece bırakması öyle içime oturdu ki anlatamam, küfretmemek elde değil. çocuğunu alıp eşini bırakıp gelse de yine aynı duyguları besleyecektim sanırım.


ek bilgi: kurtulmak istemiyorsanız bileklerinizi uzunca kesmeniz gerek.

kerhane tatlısı

sfirgemund
halka tatlısı adıyla da bilinen tatlı türü. bunun kısa kısa doğranmışı da tulumba tatlısıdır. malzeme aynı malzemedir ancak kerhane tatlısı şahsıma tulumbadan niyeyse daha lezzetli gelmektedir.

diş hassasiyeti

sfirgemund
doktorunuzun önerdiği diş macunundan bir başkasını kullanmamanızı gerektiren, kullanmanız gerekirse bile bir güncük dişlerinizi fırçalamasanız daha huzurlu olacağınız garantisini verebileceğim an itibariyle muzdaribi olduğum sağlık sorunu.
ılık suyu çay kaşığıyla içiyorum yahu.

cinsel sözlük

sfirgemund
admininin nicki sigmund freud olan bir klon sözlük daha. kadın adminin nicki yanındaki saçma sapan emojilerden bahsetmedim bile. ota boka sözlük açılıyor, farkında değiller ki konu kısıtlayarak aktifliği öldürecekler. boş.

hamsi

sfirgemund
yengeç ve ahtapot yemedim henüz ama en lezzetli deniz canlısı sanırım. mezgit, istavrit, palamut, alabalık, sazan.. yok anacım, hamsiciyim ben. sıkacaksın limonu... havuçlu marullu salata... sfirgemund düşer.

tokyo ghoul

sfirgemund
1. sezonu ve finalini çok beğenmiştim ama 2.sezon beni sarmadı açıkçası. sonrasını da izlemedim zaten.
ayrıca anteyqu fanboyculuğu, acı seni falan filan yapar fan kitlesi qameqi reyizi bitirdi bitirdi.
0 /