confessions

toxicity

1. nesil yazar - Ordinaryus

  1. toplam entry 196
  2. takipçi 2
  3. puan 8062

madagaskar

toxicity
Başkenti antananarivo olan ada devlet. Güneydoğu Afrika'nın karşısında bulunur. Dünyanın 4. Büyük adasıdır. Nüfusun çoğunluğunu ilk olarak yaklaşık binbeşyüz yıl önce adaya gelen endonezyalılar oluşturur. Bitki ve hayvan türlerinin çoğu endemiktir. Ortalama gelir oldukça düşüktür.

kemal sunal

toxicity
Türk sinemasının bir dönemine damga vuran aslen tiyatro kökenli sinema oyuncusu. Kötü işi yoktur ve kamera karşısında inanılmaz derecede rahat oynadığı görülür. 56 gibi çok erken bir yaşta hayata veda etmiştir. Efsanedir. Yoksul ve düttürü dünya gibi pek bilinmeyen filmleri bile çok başarılıdır.

natuk baytan

toxicity
1925'te Manisa'da doğup 1986'da İstanbul'da hayata veda eden yönetmen ve senarist. Toplam 81 filmi yöneten baytan, Türk sinemasının en özgün tarzlarından birine sahipti. Yetmişli yılların sonu ve seksenlerin başında (bkz:Kemal sunal)'la Birlikte korkusuz korkak, üç kağıtçı, sakar şakir, avanak apti, tokatçı gibi çok absürt ve başarılı filmler çekmiştir. Özellikle yüzlere odaklanan çekim tekniğiyle ön plana çıkar filmleri. Gardrop Fuat, sansar selim ve karbonat erol benzeri birçok efsane ve uçuk karakterlerin de yaratıcısıdır.

banu alkan

toxicity
1958 yılında bugünkü hırvatistan'ın Turistik şehri dubrovnik'te liz remka rebronja adıyla doğan ve ülkemizde bir dönemin seks sembolleri arasına giren film yıldızı.ailesiyle 8 yaşındayken Balıkesir Edremit'e göçmüşlerdir. Yetmişler ve seksenlerde oynadığı filmlerde verdiği şuh pozlar sonucunda afrodit olarak anılmaya başlayan Banu alkan, ikibinlerin başında başarısız müzik ve magazin olaylarından sonra uzun süredir ortalıkta görünmemektedir. Kötü ve erken yaşlanmıştır.

çocukken yaşanılan ilginç olaylar

toxicity
7 ya da 8 yaşındayım. Okullar kapanmış, yaz tatilindeyiz. Toptur, saklambaçtır Dışarıda sürtüyorum yine bir öğleden sonra. Top oynarken lojmanın bahçesinde hıyarın biri öyle bir abandı ki, top bahçeden çıkıp yola düştü. Topa en yakın ben olduğumdan almaya gittim. Bir ses duydum o esnada. Kırklı yaşlarında elinde sade dondurma olan bir amca bana sesleniyor. Delikanlı gel hele. Çocuk aklı işte yanına gittim. Dondurmayı yeni aldığını, yiyemediğini ve bana vermek istediğini gayet iyi niyetli bir şekilde söyledi. Çok düşünmedim. Dondurma kola, cips gibi oldukça değerli o dönem. Hem de sade, bayılırım. Önce topu bahçeye attım sonra da bir köşede Dondurmayı yemeye başladım. Ama dondurmanın üstünden hafif yemişti amca. Neyse bu olayın üstünden 2-3 ay geçti. Okulların açılmasına da az kalmış. Arkadaşlarla geziyoruz mahallede. Baktık bir cenaze. Herkesin göğsünde ölen adamın fotoğrafı. Biraz daha yakından bakınca bana dondurma veren kel. Adam işbankasının müdürüymüş, kanserden ölmüş. İçimden kocaman bir hassiktir çektim. Ne bileyim kanserin o zaman bulaşıcı olmadığını. Korkunç bir hastalık işte. Çok geçmeden ben de kanser oldum moduna girdim. Ölecem amk. Psikoloji berbat, bizimkilere de söyleyemiyorum korkudan. Okullar açıldı ben 2-3 ay Yusuf Yusuf modunda gezdim. Olay soğuyunca baktım birşey olmuyor unuttum gitti. Bizimkiler halen bilmez. Bu da böyle bir anımdır.

yirmi yaş dişi

toxicity
Çok gereksiz dişlerdir. Genellikle 4 tanedirler. İnsan Evriminin sonucu körelen ve hiçbir işlevi kalmayan yapılardan biridir. İnsanların değişen diyetleri sonucu çene yapısının küçülmesiyle birlikte ihtiyaç duyulmayan fakat çıkmakta direnen dişlerdir. Çıkmak ister fakat artık onlara yeterli yer yoktur. Bu yüzden eziyet çektirir. Çektirip kurtulursunuz fakat ağız yapısını bozma ihtimali de yüksektir. Çok uzak olmayan bir dönemde tamamen ortadan kalkacaktır. Evrim devam etmekte...

bir baltaya sap olamadım düşüncesi

toxicity
İnsanların aklı yaptıklarında değil de hep yapamadıklarında olduğundan, kimse ben bu baltaya sap oldum demez. Hep bir tamamlanmamışlık hissi vardır. Bu his yenilikleri ve radikal kararları da beraberinde getirir. Doğal mutsuzluğumuzun ve tatminsizliğimiz nedeni de bu bence.

kadınları anlamak

toxicity
Yıl 2020. Hala kadınları anlamaya çalışanları gördükçe şaşırıyorum. Erkek davranışları birbirine benzer, fakat her kadının ayrı ve özel dünyası vardır. Yormayın kendinizi, standardın olmadığı durumlarda genelleme de yapılamaz. Kadınlarla iyi vakit geçirmeye bakın. Yüksekl enerjili dönemlerinde güzel eğlenirsiniz. Modları düşük olduğunda ortalıkta pek gözükmeyin..

fil sözlük

toxicity
Seviyorum bu sözlüğü. Gecenin üçünde aktif yazar sayısının beşte birine denk gelen sayıdaki vampir fuserlara ( fil sözlük user, bence güzel oldu :) ) selam olsun.

kalp ile akıl arasında kalmak

toxicity
Kalp hormonların etkisindedir ve kısa vadeli kararlar aldırır. Hormonlar geçicidir ve kalbin de Üzme olasılığı yüksektir. Diğer taraftan aklı gerçekler yönetir ve çoğu zaman kalbe yenik düşer. Kalp hayata riskin yanında renk de katar. Akıl mahallenin kontrollü ve efendi çocuğudur, bu yüzden lafı pek dinlenmez, sıkıcıdır ama hep haklı çıkar.

pangolin

toxicity
Asya ve Afrika'da yaşayan ve vücudu keratinle kaplı tek memeli hayvandır. Özellikle Çin'de geleneksel tıp açısından değerli olduğundan nesli tehlikededir. Dünyada ticareti en fazla yapılan memeli hayvan olmakla birlikte yeni tip corona virüsün de kaynağı olduğu düşünülmektedir. Kendi halinde karınca ve termit yiyen, çiftleşme harici kendi türüyle bile bir araya gelmeden takılan bir canlıya bu kadar eziyet edilmesinin de sonuçları olacaktı. Doğa her zaman intikamını alır..

monako

toxicity
Vatikan'dan sonra dünyanın en küçük devletidir. Monako prensliği diye de geçer. Savunmasından fransa sorumludur. Dünyada ortalama yaşın en yüksek olduğu ülkedir: 52. Tam bir ileri yaşlı godaman cennetidir.

marlboro touch

toxicity
Sigarayı bırakmayı zorlaştıran rahat içimli sigara. Markete girip Bu sigarayı söylediğimde, Tüm ülke sözleşmiş gibi, hep touch blue verirler. Hiç şaşmaz.

gravyer peyniri

toxicity
Adını İsviçre'deki gruyere bölgesinden alan peynir çeşidi. (bkz:Kars)'ta yaklaşık 40 yıl süren Rus hakimiyeti döneminde bölgede üretilmeye başlanmış ve yüksek rakımın yanında zengin bitki çeşitliliği sonucunda ortaya belki orijinalinden de iyi bir peynir ortaya çıkmıştır: Kars gravyeri. Ülkemizde sadece ağırlıkla Kars olmak üzere Kars ve Ardahan'da üretilir. Yapımı oldukça emek ister. 1 kg gravyerde en az 20 lt taze inek sütü kullanılır. Tom ve jerrydeki gözenekli peynir işte bu peynirdir. Özellikle alkolün yanında çok iyi gider. Kars'ta bu aralar kilosu doksan beş tl civarıdır.
0 /