zaman her şeyin ilacıdır

joker
'zaman herşeyin ilacı değil katilidir, kıpkırmızı harika bir elma düşünün, onu zamana terkederseniz kurtlanacak ve çürüyüp gidecek.' bir zamanlar buna benzer bir sözler okumuştum. kimin bu lafları ettiğini hatırlamıyorum. ama ilaç değil katildir fikrine iştirak ediyorum.
2
murky murky
Daha olgunlaşmamış elmayı düşün, zamanla o kıpkırmızı elma olabilmesi için zaman lazım.. bazen katil değildır.
joker joker
doğru evet:) mesela istisnalar harici insan hayatının da ilk 20-25 senesi fizyolojik olarak çok sağlamdır. Sonrasında yavaş yavaş da olsa işler değişir. Entropi diyelim:) sadece enerji ve daha çok enerji kullanarak terse çevirebiliriz. Gel gör ki kaçınılmaz olarak o da bi noktada son bulur.
Filsozluk
Devamlı ileriye dönük hareket halinde olan zamanın; eylemsizlik beklentisi içinde olan insanı pozisyon almaya zorlamasıyla oluşan durum.

Zamanla kavgalı ve durağan halinde ısrarcı olan insan için ilaç değil ızdırap olur. Ilaç olma durumu ise zamanın getirdikleriyle, önceliklerin değişmesine bağlıdır.
Sıralamanın altına düşen problemlerin aslında problem olmadığını düşündürmesi açısından, zamanın bize yaptığı küçük ve başarılı sürprizlerdendir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol