altay sözlük

0 /
Çalıkuşu ❤
düzeltme önerilerini nasıl yapacağız ey sözlük yönetimi? tiginlere mesaj atmanın dışında direkt buton olsa mesela, hatalı uyarısı vermek için. ne güzel olur. bir de puanlamada bir şey var. mesela profile girilince puan yazıyor, profilimden herhangi bir kısma (mesela açtığı başlıklar) puan yükseliyor. başka profile bakarken oluyor mu bilmiyorum fakat kendi profilimde oluyor. denemek için birkaç defa yaptım, sanırım artı gelince oluyor. emin değilim. ama artı geldikten sonra yükselmiş oluyor, başka kısma tıklayınca yine yükseliyor birazcık gibime geldi benim.
kut
bir arkadaşımın tavsiyesiyle kaydolduğum, bir numaralı girinin tanımı doğrultusunda ilk planda türk milliyetçilerinin birbirleriyle iletişimini kuvvetlendirerek farklılıklarının tolere edilmesine ikinci planda ise türk milliyetçisi olmayan kişiler açısından da cazip hale getirilerek fikrin etki sahasının genişletilmesine sebebiyet vermesini temenni ettiğim henüz çiçeği burnunda sözlük.
Filsozluk
Yeni soluklar ihtiva eden sözlük. Soluklar her ne kadar kendini 'türkçü' olarak tanımlayıp, fikir birliği şemsiyesi altında birleştiğini söylese de; şahsım adına bir söylem ve birlik değildir. Türk milliyetçileri ile aynı sözlükte yazmak bir yana, pekala yaşam idame edilir. Türkçü, şucu bucu hiç olmayacağım ama olanlarla aynı nefesi soluyacağım. Bir de şöyle bir amaç güdüyorum: araplaşmanın yahut mankurtluğun yürüdüğü bu zamanda, faşistlik olmaksızın her fikirde insanla yürüyebilirim. Ne ise; yazarız, meramımız halimiz ahval olur. Hayırlı olsun.
altay sözlük
sol kanadında; türk tarihi, türk dokuları ve fikirleri ile dolup taşmasını ümit ettiğim sözlük. ardışık kavramların tematik statüsü yani abitmatik modunda sözlük veri tabanında bulunması yerindedir. gündeme dair haberler paylaşılmasına olumlu bakabilmekle birlikte, forumsal başlıkların çokça konu listelerini meşgul etmemesini isterim. yazar arkadaşlarımın bu konuda hassasiyet göstereceklerine inanıyorum.
tengri biz menen
Bütün yazarlarını saygıyla selamladığım, büyüdüğünü görmekten mutluluk duyacağım bunun için gereken gayreti göstereceğim, girisiz bırakmayacağım sözlük.
mehpare nihal
2018'de 22 Aralık'ta ay dolunay idi, yani Nardugan Bayramı'mızdı. Sözlüğün de bayramın hemen öncesinde kurulmuş olması rastlantı mı emin değilim. İnteraktif sözlüklerden uzun zamandır uzak duruyorum, ancak tarafsızlık adı altındaki pisliklere göz yuman sözde sözlüklere karşılık Türkçü tarafta olan bir sözlük olması nedeniyle geldim. Dilerim pişman olmam.

Kutlu ola.
Filsozluk
saygı çerçevesinde görüşlerin ifade edilebilir olması bir sözlük için en önemli beklentimdir. Yazarlarının derdi olan insanlar olmasını ümit ediyorum. Dert derken " nasıl daha iyi bir ülke ve dünya kurabiliriz?" gibi sorunsallar üzerine kafa yormayı kastediyorum yoksa herkese özel yaşamında sulh ve esenlikler dilerim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol