15 bin tl maaş ile mutsuz olmak -filsözlük

15 bin tl maaş ile mutsuz olmak

1 /
joker
Başlık açıldığı gün 3bin dolar etmeyen bugün ise 2bin dolar dahi etmeyen bir meblağ. Ülke şartlarında gayet iyi maaş. Evet geçinirsiniz hem de belli bir rahata da erebilirsiniz. Yine de senelik 200bini bulmayan geliriniz yemeyip içmeseniz bile ne size sıfır bir otomobil aldırır ne de temizinden 1+1 bir daire.

Üstelik şu maaş bu maaş çoğu zaman büyük tuzak ve dev bir aldanma. Çünkü memlekette size bu maaşı verecek patron kişisi ya da şirket size rahat da vermeyecektir büyük ihtimalle. Hayatınız stres fiziksel ve psikolojik gerginlik ile mahvolabilir çoğu durumda keşke bu kadar kazanmasam ama kafam daha rahat olsa diyebilirsiniz.

Aldım maaşı bitti oh ne güzel mesai paydos hiçbirşey umrumda değil diyebileceğiniz bi iş değil bu iş çok büyük ihtimalle. İnsanız, organiğiz makina değiliz ki onlar bile yoruluyor bozuluyor. İnsan hayatında pek çok şey iç içe fazlasıyla girift ve gri tonlardadır. Para çok şeydir ama herşey değildir.
0
harmonia
Para ve zenginlik göreceli kavramlardır. Misal başlığa konu olan meblağ bazıları için bir hayalken bazıları içinse beş dakikalık bir harcamadır. Türkiye şartlarına göre görece olarak iyi para kazanıyor olmanızın da mutlu hissetmeye pek katkısı olacağını zannetmiyorum.

hedeflenenle yaşanılan hayat arasında bir fark bile kişinin mutsuz olmasın sebep olabilir. Para dediğimiz şey çok izafi bir kavramdır. Sadede gelirsek; asgari ücret ile geçinenlerin tarafından bakınca nankörlük, özel jetiyle başka bir ülkeye gidenlerin açısından bakıldığında ise fakirliğin getirdiği bir sonuçtur.

İmza: işsiz spor
0
trgtkcn
Mutsuz mu olunur kardeşim 15 bin tl ile
Sayılara hakaret .
Olsa olsa bin tl ile mutsuz olur 2 bin le mutsuz olunur . Insan 15 bin tl ile mutsuz mu olur .
Mutsuzsan çok borcun vardır.
0
hülagü
benim. geçenlerde daha fazla dayanamayıp kendime itiraf ettiğim durumdur. öneriye açığım. ayrıca aylık 2400 dolar demektir bu. yani dünyayı bir ülke ve para birimini dolar düşünürsek asgari ücret sayılır. şükretçi tayfa için olayın parayla ilgili olmadığını belirtmek istiyorum. Umarım şımarıklıkla suçlanmam. zira her şeyden uzaklaşıp minimal bir yaşam isteyen biriyim.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu