akp'liler de chp'liler de vatansever falan değildir -filsözlük

akp'liler de chp'liler de vatansever falan değildir

1 /
kanocuya ahtapotla tokat atan fok
birinin vatansever olup olmamasını anlamak için kıstasım bernard shawdır benim.

"vatan hainlerinin en büyük sığınağı vatanseverliktir"

kim bir şeyi sürekli gözünüze sokuyorsa dürüstlük, yalan, vatanseverlik bilin ki kendisi tam tersini yapıyordur tıpkı nietzche nin söyediği gibi "en çok ahlak satan en büyük ahlaksızdır".

ha ben mi? ben vatanhainiyim kardeş ülkenin kendisi de içinde yaşayanları da zerre umrumda değil pragmatist adamım ben seneye siktir olup gideceğim kalan sahalar sizin olsun.

1948 den bu yana yaptıkları seçimlerle ülkenin dibine kim dinamit döşediyse o kurtarsın ülkeyi bana kimse fikrimi sormadı.
0
sebastian vettel
kimin vatansever, kimin vatan sevmeyen olduğunu kimse bilemez. a partisi, b partisi bunlar vatanı sevmez, bunlar terörist minvalinde konuşursak, malum şahıstan farkımız kalmaz. ayrıca siyasetin gereği olarak hiçbir parti herkesi memnun edecek politikalar güdemez. çünkü seçimi kazanamaz.

vatanseverlik konusunda da atamızın sözünü bıraksam kafidir diye düşünüyorum.

''vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır''
0
kemalist teorisyen
yadsınamaz gerçek. iki kesim de kendisinin vatansever karşı tarafın hain olduğunu iddia ediyor ama aslında iki kesimin de vatanını sevdiği falan yok.

çözüm süreci denilen pespayelik döneminde biz teröriste terörist dediğimiz için akp'liler bizi nasıl da linç ediyordu. çünkü o zamanlar akp ile pkk'nın çıkarları uyuşuyordu ve bu yüzden ittifak halindeydiler.

ama şimdi şartlar değişti. bu kez de y-chp pkk ile kol kola. dün çözüm sürecinde akp'liler ne söylüyorsa bugün aynı şeyleri y-chp'lilerden duyuyoruz. bakınız hdpkk'ya laf edebilen bir tanesi var mı içlerinde?

yani akp'liler de y-chp'liler de çıkarları uyuştuğu takdirde pkk ile ittifak kurmaktan çekinmez. o yüzden iki kesim de vatanını sevmez. vatanseverliği sadece maske olarak kullanırlar.

bu ülkede vatanını sevenler sadece ulusalcılar, türkçüler ve bazı ülkücülerden ibarettir.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu