android telefonların kısa ömürlü olması -filsözlük

android telefonların kısa ömürlü olması

1 /
kanocuya ahtapotla tokat atan fok
yahu şu an şarja taksam çatır çatır çalışacak 5 yaşında xpreia s var, yetmediği gibi şu an gene şarja taksam çalışacak galaxy s3 ile sony xperia u3 var. ben ki telefonlarımın ırzına geçmekle ünlüyüm (custom rom vb....) ben yavaşlatamıyorum.

ha gidipte general mobile falan gibi dandirik dundirik markalar alırsanız tabii yavaşlar telefon ne kadar ki kaliteli rom kullansınlar. android telefonların yavaşlama sebebi yazılım değil kullanılan nand flashların dandikliğidir.

apple a gelirsek gayet planlı eskitme yaptıkları kaç kere ıspatlandı siz kime neyi söylüyorsunuz?
0
filsozluk
(bkz:planlı eskitme) hard gapitalizmin oyunudur. evet alınan her telefon bir öncekine göre daha da dayanıksız oluyor çünkü; tüketim ürünlerinin ömrünü azaltmak, büyük sürkülasyonlara sebebiyet veriyor ve sürekli bir alışveriş hali doğuyor. kısacası doymuyorlar.
0
nerede o eski bayramlar
uzun ömürlü telefon istiyorsanız gidip ya ayfon alıp bireyselliğe mahkum olacaksınız, ya da kamerasız tuğlalarla işinizi göreceksiniz. yavaşlamaya başlayınca kanser olma seçeneğinizi de yok etmiş olursunuz böylece.
apple da yavaşlıyor evet ama bunlar gibi çabuk değil. planlı yavaşlatılıyorlar en azından sjbfhdbffbg
0
mamut
ukde: jokzilla

eskiden beyaz eşyalar bir kere alınırdı, samimiyim. 35 senelik buzdolabı biliyorum bizim köyde. çünkü üretilirken dayanıklı ve uzun ömürlü esasına göre üretilirdi. sonra dediler ki bunun ömrünü azaltalim hem bize ekmek çıkar hem de üzerine bir düğme ekleyip yeni model ayağıyla müşteri çekeriz. android ne alaka? tıpkı beyaz eşyalarda olduğu gibi telefon piyasası da bu düşünceyle telefonun sağlamlığından çok beyniyle ilgileniyor.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol