düğün için para harcamak -filsözlük

düğün için para harcamak

1 /
trgtkcn
Evlendikten sonra uzun bir süre borc ödemek için kullanılan paradır .
Yarı gerekli yarı gereksiz
Hadi biz evleniyoruz gelin depinin
Şu saatte yemek de vereceğiz yersiniz
Bizde iyi bir gelecek için kullanmak yerine evlendigimizi görün duyurun diye size harcıyoruz demektir bu para .
0
joker
takılar ile tüm evlilik masraflarının bir kısmını karşılayabilme umudu. sorgusuz kabul edilen adet, gelenekçi el alem ne derci yaklaşım. gelin kızımızın gelinlik ilk dans vs. ihtirasları. bi kere evleniyorumculuk (haklı!) ritüel değeri yüksek bir organizasyon olması. sonuçta erkeklerin ezici çoğunluğu bunu es geçebilecek bi kafaya evrildi sanırım. ancak diğer bileşenlerin ezici çoğunluğu yani gelin olacak hanımlar ve geleneksel türk ailesi bu masrafları ille de yaptırtacak.

ayrıca düğün yapmam da gezerim ne kadar mantıklı ve geçerli bir alternatif emin değilim yani bi on gün gezince de başın göğe ermiyor nihayetinde üstelik hem düğün hem gezmece yine güç bela mecbur edilip yapılıyor çoğu zaman. zor işler, can sıkan işler. uğraşanlara bol şans.
0
mamut
şu zamanda düğüne özellikle de gösterişe para harcamak istemeyip bunun yerine kültürel seyahat tercih eden kişi sayısı az. ne gerek var oysa? düğüne gelenler yemeğini yeyip takı merasimini es geçtikten sonra üstüne üstlük bir de şu olmamış bu olmamış dedikodusu yapıyor.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol