dylan klebold -filsözlük

dylan klebold

1 /
amerikanzencisi
20 nisan 1999 da arkadaşı eric harris ile birlikte okulunu basıp toplamda 13 kişiyi öldüren kişi. (eric harrisin de toplam öldürdüğü kişi saysını hesaba katınca toplam 13)
yaklaşık 22 kişiyi de yaraladılar. 1.91 boyunda uzun boylu ama cılız, eric harrisin fikirlerini ve düşüncelerini güçlü bulup onun yolundan ilerleyip en sonunda onunla birlikte yan yana ve aynı zamanda intihar etmiş, eric harris kadar asosyal ve zorbalığa uğramasa bile yine de zorbalığa uğramış depresif kişi. 20 nisan 1999 daki intiharından 2 sene önce yani 15 yaşındayken günlüğüne intihar girişimine kalktığını üstünün kan revan olduğunu ve yazarken bile acı içinde olduğunu söylemişti.
dylan klebold kendinden nefret ediyordu ve ölmek istiyordu
eric harris herkesden nefret ediyordu ve öldürmek istiyordu.
böylece çok tehlikeli birer ikili oluşmuş oldu. bu ikilinin hala büyük bir hayran kitlesi vardır. bir çok okul katliamının öncüleridir.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu