eric harris -filsözlük

eric harris

1 /
amerikanzencisi
20 nisan 1999 tarihinde yandaşı ile birlikte okulunu basıp 12 öğrenci ve bir öğretmeni öldürdükten sonra intihar eden kişidir. kendisinden bahsetmek gerekirse öyle sosyal biri değildi. ama yandaşı dylan oldukça aktif birer bireydi. eric, günlüklerinde de bahsettiği kadarıyla dylan'a en yakın arkadaşı gözüyle bakıyordu ama dylan ona en yakın arkadaşı gözüyle bakıyordu. eric öyle çok fazla intihara meyilli biri değildi . eric herkesten nefret eden ve herkedin ölmesini isteyen birer tipti. yandaşının da kendisinden nefret etmesi ve ölmeyi istemesi, intihara meyilliği çok tehlikeli bir ikilinin oluşmasına sebebiyet verdi. eric en yakın arkadaşı olarak görüdğü dylan ile 7. sınıfta birer çocuk iken tanıştı. ve o yıllarda öğretmenlerin gözlemlerine göre ayrılmaz ikikli olarak tanımlandılar. silahlara ve bombaya yakından ilgisi vardı. sınıftaki arkadaşlarına fazla bir şey belli etmeden çaktırmadan sürekli bomba ve silahlardan bahsediyordu. zaten okulu uçurmak içinde 99 tane el yapımı propan bombası yapmıştı dylan ile birlikte. 18. yaşının ilk haftalarında hayata veda eden eric şu anda 22 yıldır ölü. azımsanmayacak sayıda birer hayran kitlesi vardır. dylanında hayranları var ama ericin daha çok zaten hayranları yani takipçileri genelde aynı anda hem ericin hemde dylana hayranlık besliyor.
ericin tipsiz biride değildi yakışıklı denilebilir yani. columbine katliamı bir çok lise katliamına bir çok okul saldırısına öncelik ettiğinden bu tarz olayların atası olarak kabul edilir. ünicersitede 32 kişiyi öldüren cho, 2018 in sonlarına doğru okuduğu lisede 20 kişiyi silahla öldürüp 70 kişiyi de yaralayan ardından intihar eden vladislav roslyakov bunlar hep çok koyu eric harris ve dylan klebold hayranıdır. okul katliamcılarının ataları olarak kabul edilir.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu