estetik -filsözlük

estetik

1 /
trgtkcn
kelimeyi okuyunca yakınlarda izlediğim video geldi aklıma .
ortamın estetiini bozduğu için içeriye alınmamış .
konuyu farklı yere dağıtmayacağım aklıma geldiği için yazdım .
diğer yönden kişilerin kendilerinde yaptığı değişiklikler kendilerini daha çok ilgilendirdiği için saygı duymak gerek .
herkesin şu hayatta bir duruşu vardır .
0
sebastian vettel
abartılmadığı takdirde bence gayet normal durumdur. İnsanların niye uzuvlarını kendi beğenileri doğrultusunda değiştirmeleri başkalarını bu kadar geriyor anlamıyorum. Saç boyatmak, burun estetiği dudak estetiği vs. abartı şekilde olmadığı şekilde, insanlar bedenlerinde nasıl rahat ve mutlu hissediyorsa karışılmamalı. yok estetik yaptırmış ileride çocuğu çirkin olacak vb. laflar tamamen kıskançlık eseri söylenen laflar, sanki estetiksiz olan kişilerin çocuğu sarışın mavi gözlü dünya güzeli/yakışıklısı oluyor da estetikli olanların çocukları ucube oluyor.
Bir diğer argüman ise herkesin birbirine benzemesiyle alakalı. Yok günümüz kızlarının estetik sonrası birbirine benziyormuş sanki fabrikadan çıkmış gibi oluyorlarmış. Açıkcası bunu umursaması gerekenler yine estetik yapan insanlar nitekim, eğer güzelliği bir yarışma olarak görüyorsak (farklı olan>aynı olanlar) şeklinde olur haliyle estetiksiz olanlar daha çok rağbet görür.
0
filadam
Güzellik anlayışıdır. Ben de bu kaygının zaman zaman esiri olurum. Ancak kesinlikle takıntılı bir şekilde değil. Günümüzde aynı zamanda önemli bir pazar hacmi olan bir sektörün öncü kelimesidir.
0
elo
Burun için uzman bir doktor arayışındaydım. Tavsiye üzerine gittiğim ve güvenle burun operasyonumu yaptırdığım doktoruma ve ekibine sonsuz sevgiler.
0
timurtash
Estetik, güzelin dışında bir halkın ortak bilincini yansıtan, o kültürün ortak değeri ve tarihinin de karışmasıyla meydana gelen, sosyo-coğrafi güzel kavramıdır. Örneklendirmek gerekirse bana hoş gelen bir karton bardak benim için güzeldir ancak paşamız gibi dizlerini yere vura vura oynayan zeybek estetiğimizdir. Ben Mirkelam seviyor olabilirim, sanatçı benim için hoştur ancak Eskişehir'deki bir Yunus Emre büstü bizim estetiğimizdir.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu