fil sözlük yazarlarının sözlüklerle tanışma hikayesi -filsözlük

fil sözlük yazarlarının sözlüklerle tanışma hikayesi

1 /
turkluk ne yuce bir hediye
2010-2011 civarlarında okuldan bi kız "sen ekşici misin incici misin" demişti. "ne diyon amk" diye cevaplamıştım. sonra eve gelip ikisine de göz gezdirince inci sözlüğe kaydolmaya karar kılmıştım ama kayıtlar kapalı olduğu için kaydolamıyordum. gel zaman git zaman her gün siteyi ziyaret ede ede kaydımızı oluşturduk ve yazarlık serüvenimiz başladı...
0
natlus
yıllardır sözlük veya forum gibi yerlere ara vermiştim
pandemi sürecinde twitter da gelen bir dm de bir sözlüğün yazar alımları başladığı söylüyordu
önce gittim oraya üye oldum, sonra orada bir sözlük ismi geçtim gittim oraya üye oldum, üye olduğum sözlükte yazan 2 3 kişi vardı terk edilmiş kasaba gibiydi.
aslında benim için ideal olandı istediğim gibi at koştura bilirdim
sonra o sözlükte fil sözlük başlığını gördüm
bende kalktım geldim
(bkz:her gördüğüm sözlüğün peşinden giden bir sözlük yazarı) gibi duruyorum
anlattığım şeylerden sonra haklısın
ama buradan sonra başka bir sözlüğe üye olmadım
aktif kullandığım tek yer burası


0
deli ormanli
Bir arkadaşım ekşi, Uludağ gibi çöp olmayan bir sözlük buldum dedi bende kayıt oldum. O gitti ben kaldım ama doğru söylemiş bu sözlüğü sevdim. Kalan sözlüklerle tanışma hikayesi çokta önemli değil bence.
0
teb tengri
bütün sözlükçülerin interaktif sözlükler ile tanışma hikayesi vardır elbet. bu da o tanışma hikayelerinin yer alacağı başlık.

instagramdan gelen takip isteklerine bakıyorum, x sözlük hesabı takip isteği atmış. alla alla dedim, bu ne acaba diyip baktım profiline. hesabın profilinde bir link vardı, tıkladım. üye ol sayfası çıktı karşıma, aman üye olayım belki canım sıkılırsa bakarım dedim.

işte o günden beri de böyle yazıyorum.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu