geçmişe özlem duymak

1 /
amerikanzencisi
geçmişinde olabildiğince fazla tatsız anı biriktirmişler dışında benim bildiğim her insan geçmişe özlem duyar. hele bir de ilkokul yıllarıysa.
daha hayatın acımasızlığını görmeye başlamamışsın ,arkadaşlarınla bahçede koşturuyorsun gayet mutlusun , 0 stres , 0 kaygı...
0
the laker
Uzun zamandır bende oluşmuş bir istektir. Geçmişe dönüp bakınca (buradan kasıt: yaşanan güzel anılar, çocukluk, oynanan oyunlar, dinlenen müzikler, izlenen filmler, ilkokul yılları vs.) gerçekten güzel anıların bir film şeridi gibi geçiyor olması insanda bu isteği daha da deşiyor. Ha, geçmişte kötü anılar, kaybettiğim insanlar oldu, berbat olaylar yaşadım ancak bugünle karşılaştırınca bir hiçtir. Geçmişte biriken bu kadar güzel anılar varken bana hep, birçok şeyin Tadının tuzunun kalmamasını düşündürtür.
0
guzeran
Hep yaşadığım anın tadını çıkarmaya, değerini bilmeye çalışan biri olarak hiç başıma gelmez sanıyordum. Bir süredir, sabahları geçmişten bir anı rüyamda görmemle uyanıyorum ve çoğunlukla ağlayacak gibi oluyorum. Yaşlanmak bu sanırım. Askıya aldığım birikmiş hayallerimle yüzleşmek ağır geliyor.
0
filsozluk
Açıkçası üç ay öncesinde gerçekleştirdiğim denize nazır bir bankta oturup gün batımına karşı biramı yudumlama eylemini bile özledim. Şu bunalımlı günler geçer de, biraz huzur yakalarız umarım.
0
harmonia
Bugünden yeterince haz alamamanın mı yoksa o günlerin gerçekten daha güzel olması ile mi alakalı olduğunu çözemediğim durumdur.

Bugüne en mutlu günlere bile baktığımda yaklaşık üç buçuk sene öncesinde sarı kızımı satın aldığım ve onunla tüm sahil şeridini dolaştığım o yazın tadını hâlâ hiçbir zaman dilimi verebilmiş değil... Özellikle kaputaş plajından sonra dans edip otel bulmaya üşendiğim ve sarı kızımın o sığamadığım arka koltuğunda uyuduğum gecenin huzuru hiçbir anda yok...

Dipnot: sarı kız bir inek değil mini mini arabamın lakabıdır. *
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol