gönül dağı -filsözlük

gönül dağı

1 /
harmonia
özümü, ruhumu kirleten şeyleri görmeme yardım eden dizidir. işin şakasını bir tarafa bırakırsak; dünyadaki en güzel, en akıllı, en başarılı insan olmak istemiyorum çünkü dünyanın en güzel hissi masumiyet yokken hepsi yavan kalıyor. en sık yaydığım enerji hiçbir işi, insan ilişkisini çıkar gözetmeden tüm iyi niyetimle inşa etmek. bu öyle duru bir his ki bunun yansımasını çok az ruhta görebiliyorum. işte bu dizideki karakterler o hissi veriyor. kendi çamurlarıyla sizi de kirleten çoğunluğa inat çıkarsızca seviyor, yardım ediyor, üzülüyor ve paylaşıyorlar. bu dizi bana yalnız olmadığımı, iyiliğin enayilik değil güzel bir ışık olduğunu hatırlatıyor. yüzden, bedenden öte özden sevmenin, sevilmenin samimiyetini hissedebilen ruhuma umut oluyor.
0
filsozluk
uzun süre sonra kendim seçerek izlediğim ilk türkü o yüzden bir haftadır onlarca dinledim salı günü sayın dj stardust tarafından yapılan türkülü yayından sonra,durup düşündüm ve türkülere ön yargılı baktığımı fark ettim sonra kendime dedim ki; yahu o.b.a metal,rock,rap ve yabancı müzik dışında da müzikler var, onlara haksızlık edip ön yargıyla bakıyorsun dedim bunun üzerine bildiğim türkülerden olan gönül dağını açtım .Öyle dokunaklı geldi ki sanki ciğerlerimi çıkarıp açılan yaraları tuz ile ovmuşlar gibi hissettim ve bu türküyü playlistimin en başına taşıdım.Teşekkürler neşet ertaş bize böyle güzel parça ve parçalar kazandırdığın için.


not:sayın dj stardust'a da bana dünya da farklı müzikler olduğunu hatırlattığı için.saygılar.
1
yengeç yengeç
günün bana en güzel haberi oldu.
harmonia
İki bölümünü de baştan sona izledim, geldim ve çok beğendim. Bazı türküleri, bize ait değerleri, samimi bir şekilde aktarmış. Bazen en güzel şey yalın, bizden ve samimi olandır. Ön yargılı olmamak gerekiyor diye düşünüyorum. En azından benim gibi saf bir samimiyet ihtiyacınız varsa bu diziler size seçenek sunuyor. Paranın, kadına şiddetin, ağalık sisteminin, namusun kadına ait bir yük olduğu gibi saçma sapan mesajlar vermemesiyle bile benim için olmuştur. Gelini balonla uçurup, gönül dağı'nın yamaçlarında bulmaları sahnelerinde sesli güldüm.
0
harmonia
Trt 1'in yeni dizisi imiş. Yarım saat önce tesadüf denk geldim ve tam da yeşil Deniz'i özlerken onun taklidini bulmak evrenin garip bir tesadüfü oldu. İçinde entrika, çıplaklık, silah olmayan türkülerle süslenmiş dizilere hayranlık duyuyorum.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu