kadın olmanın avantajları -filsözlük

kadın olmanın avantajları

1 /
seh
Anne olmak istemeyen, ya da olmak isteyipte olamayanlardan özür dileyerek yazıyorum.Ve elbette anneliği sadece kendi çocuğunu doğurmaktan ve sadece bir çocuğa annelik yapmaktan ibaret olmadığını da belirterek.Annelik gibi mükemmel bir duyguyu tatmaktan daha büyük avantaj var mı bilemiyorum.Başarabilene ne büyük gurur.Dünyanın en güzel hissi, kendimden biliyorum.Ben anneyim bütün çocuklar benim.Bütün kediler de.Daha ne olsun.
0
1isi
Kadın olmanın avantajı mı var be 'kadını olanın avantajları' desen sıralardık bir kaç yüz sayfa.
1
1isi 1isi
Yanlış anlaşıldık tahsin çok yanlış anlaşıldık.
harmonia
Bir yerde görüp şaşırdığım başlıktır. Kadın olmanın avantajları da mı varmış hayret diyorum; çünkü Bana hep dezavantajları denk geldi.

Misal; herhangi bir işte başarılı olunca güzellik, dişilik alt metinli imalara maruz kalmak. bir insana yakınlık gösterince dedikodu malzemesi olmak ki tamamen arkadaşça niyetle bile karşı tarafın size potansiyel av gözüyle bakması. kadının gizli ya da açık bir şekilde ikinci sınıf muamelesi görmesine katlanmak zorunda kalmak. paranız varsa fakirlik yoksa da para avcısı edebiyatına katlanmaya mecbur bırakılmak. toplumun belirlediği kalıplara uygun görünmeye zorlanmak. vallahi bugüne kadar hiçbir avantajını görmedik çok şükür dediğimdir. avantajı varsa da henüz bu fani ekmeğini yiyemedi.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu