kalp ile akıl arasında kalmak -filsözlük

kalp ile akıl arasında kalmak

1 /
amerikanzencisi
benden size tavsiye kalbi dinlemeyin. kalbi tercih ettiğinizde yanlış karar verme ihtimaliniz inanılmaz ölçüde artıyor. tabi duygusallığı ön planda tutarak yaşayan bir bireyseniz kendinizi bu konuda zorlayın. her daim mantık kazanır bunu unutmayın. hissettiklerinize göre değil , mantıklı gelene göre karar verin. böylesi her zaman sizin açınızdan daha iyi olur.
0
natlus
en zor şeylerden biridir
aklın ve kalbin arasındaki anlaşmazlık
bir zamanlar şöyle bir şey yazmışım
aklımın ve kalbimin savaşı
olmayacak duam
bitmeyecek rüyam
vay be oldum
ama işin özeti, her şey bitiyor.
aklınızı dinleyin :)
çünkü akıl daha gerçekçi
daha mantıklı
kalp bazen neyi sevdiğini bilmiyor.
ve kimse aşkından ölmüyor :D
0
turkluk ne yuce bir hediye
- işte bitti.
+ evet bitti...
- peki bunu değil de diğerini seçseydi hayatı çok mu farklı olurdu? bunu herkes için soruyorum. gerçekten farklı mı olur hayat?
+ evet farklı olurdu ama sadece öyküsü. bunu yaşayacağına öbürünü yaşamış olurdu.
- yani?
+ yani sonuç seçimlerde hep aynıdır. acı... her neyi seçersen seç, seçemediğin hep üzüntü kaynağı olacaktır. aklın hep o seçemediğinde kalacaktır. o seçemediğini seçmiş olsaydın gene bana bu soruyu soracaktın. hayatta her şey yüzde 50’dir. aklınla davransan yüreğin, yüreğinin sesini dinlesen aklın sana bu soruyu hep soracaktır. seçemediğin hep acı verecektir bu sabit. acı hep olacak.
- bu kadar mı umutsuz yani? güzel bi' yanı yok mu bu seçimlerin?
+ olmaz olur mu? var. acını seçmekte özgürsün.
0
helezonikahenk
Bu konuyla ilgili yazabileceğim çok cümlem var ama cümleleri toparlayıp düzgün bir yazı ortaya çıkartamıyorum; Aklım şunu yaz diyor, kalbim bunu. Sonra ortayı bulup ikisinden de yazayım diyorum bu kez de üşeniyorum.
T: Hoofff vallaha canıma doydum!
0
eksimieksi
Ooo sıkıntının büyük olduğuna işarettir.Neticede her ikiside kıymetlı,kimi seçersen diğeri hastalanarak geri dönecek sana.
Bence seçme; hangisi hastalansın istiyorsa karşı taraf seçsin.
Neticede karşı tarafın nasıl bir yetişkin olacağını karşı tarafın ellerine veya insiyatifine bırakmışsın gibi duruyor.
0
toxicity
Kalp hormonların etkisindedir ve kısa vadeli kararlar aldırır. Hormonlar geçicidir ve kalbin de Üzme olasılığı yüksektir. Diğer taraftan aklı gerçekler yönetir ve çoğu zaman kalbe yenik düşer. Kalp hayata riskin yanında renk de katar. Akıl mahallenin kontrollü ve efendi çocuğudur, bu yüzden lafı pek dinlenmez, sıkıcıdır ama hep haklı çıkar.
0
elephant
Gofret katmanları arasından çıkmaya çalışan “krema” gibi hissedilen durumdur. ; Ya eriyip gofretle beraber kendinizi de heder edersiniz, ya da aniden katmanlar arasından çıkmaya çalışıp katmanlarla beraber kırılırsınız. ( gofretin içinden çıkmaya çalışmamak belki de en iyi karar olabilir.) ( Bkz. zugzwang)
0
helikal kabuk
Sadece akılla ya da sadece kalple verilen kararlardan olmayan kararlar karşısında; insanı ruhsal ve zihinsel buhrana iteleyen, zorlayan, yoran daha birçok olumsuz etkisinden bahsedebileceğimiz ikilem durumu. Dikkat ederseniz sadece mantığın devrede olması gereken durumlarda kalp kendini ortaya atmıyor.
Böyle bir ikilemde kalıyorsam tartışmasız kalbimi seçerim. Bu seçim sonucunda acımdan geberecek de olsam içim rahat edecektir, çünkü kalbin seçimlerinin, süreç her ne olursa olsun insana 'iyi ki' dedirten bir neticesi oluyor.
2
louis marchand louis marchand
hmmm
helikal kabuk helikal kabuk
:))
gercel
bazen yenilgiyle sonuçlanan bir savaştır.
sonrasında insan en azından bir kere bencil olmayı başararak ardına bile bakmadan, geride kalanları düşünmeden savaş alanından uzaklaşır, kendine yeni bir düzen kurar ve yaralarını sarmaya başlar.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu