seçici olmak -filsözlük

seçici olmak

1 /
natlus
ben insanlar konusunda seçiciyim
yani eğriye eğri doğruya doğru
arkadaşlarımda bile seçiciyim
frekansımın tutmadığı kişiyle oturup bir bardak çay içmiyorum.
özel ilişkiye hiç düşünmem.
ne var bir denesen demiyorlar mı
hayır neyi deniyorum, kazak mı bu
ay bu olmadı ötekisini getirin olacak.
ikili ilişkilerde denemeye karşıyım
hayır bir ilgin olur bir beğenme olur, muhabbet güzel olur o zaman devam ettirilir.
ama tek tarafın ilgisinden dolayı denenmez.

bide beni kıl kuyruk, zor biri olarak bulmuyorlar mı
hayır ben sana diyor muyum
olmamışsın sen diye
:D
0
amerikanzencisi
çok seçici olmak her daim zararlıdır. ben kendimi bildim bileli hiç seçici olmadım. bazı yemeklerde yapıyordum ama maalesef. yine'de aşırıya kaçılmaması gerek. eğer ki dozu aşarsanız zararı size olur. daha çok her şeyi almaya alışmış , her istediği olan , bir dediği ikiletilmeyen ve özellikle'de çocukluk küçüklük zamanlarında çok yoğun ilgiye maruz kalmış daha doğru deyimiyle şımartılmış çocuklarda gözükür. bunlar ileri ki yaşlarında da bunu devam ettirir. zarardan başka bir şey değil.
0
harmonia
insanların günümüzde yanlış ya da hata olarak algıladığı durumdur. artık internetin de etkisiyle herkesin her şeye, herkese erişimi o kadar kolaylaştı ki belirli bir beklenti içinde olmak garip karşılanıyor. birçok insan yalnızlıktan o kadar korkuyor ki erişebildiği bir şeye sahip olmanın kolaylığıyla "şu kadar sürede nasıl yalnızsın" diye şaşırıyor. şu daha doğrusudur diye herkes adına konuşmak istemiyorum ama bir ilişkiye sırf şu kadar süre emek verdim diye severek yanyana olmak yerine katlanmak, sırf birilerinin yalnız öyleyse mutsuz diye düşünmemesi için istediğimizin daha azıyla yetinmeyi mantıklı bulamıyorum.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu