sevgili ile beraber yaşamak -filsözlük

sevgili ile beraber yaşamak

1 /
mamut
aynı evde yaşanınca sevgili olmanın anlamı olmaz ki. sevgili dediğin canın sıkılınca arayıp naber bebeğim diyerek azıcık laflayacaksın. sonra canım sesin gelmiyor deyip arkadaşlarla PC oynayacaksın. aynı evde olunca, olmaz o iş.
0
isterolsunisterseolmasn
Evli olupta aynı evde yaşamaktan tek farkı, sadece resmi makamlardan izin almak zorunda olmuyorsunuz..
Sorumluluklarınız, sadakatiniz, saygınız, sevginiz,
Yine olmazsa olmazınız oluyor..
Uzun ömürlü olabilmesi içinde,
bir birinize verdiğiniz değer,
her iki tarafında köşelerini törpülemiş olması ve karşısındaki kişiye,
kendisine tanıdığı hakları da tanıması durumda, yaşanması gayet olumlu eylem..
0
bubirsosyaldeneydir
Toplumun sözüm ona beyninde örümcek ağı bulunmayan kesimine göre Evlenmeden önce yani "evlilik vaadinin ön koşulu" ile tarafların birbirini daha yakından tanıması için yapılması gerekenler listesinde top 1’i oynayan eylemdir. Diğer bir yandan, “karadul pre-alpha sürümü” olan bi’ anne (halk arasında dominant kadın) tarafından büyütülmüş kadınların 3 günden fazlasına tahammül edemediği eylem(si) olarak da bilinir zira bu kadınlar, sürüme ismini veren karadul örümceği gibi erkeğinin varlığına tahammül etmekte güçlük çeker.

neyse ki annem babamı yememiş arkadaşlar, babam hayatta çok şükür. gerçi ben bi' üst sürüm olarak sevgililerimi yemeye çalıştığım hiç mi olmadı? Oldu tabii, Olmadı desem yalan olur. yaşadığım tecrübeler sonucunda, omzundan kavrayıp tam ağzıma götüreceğim zaman "ho0o0o0p, dur bakayım, n'apıyorsun sen?” diye fısıldamayı huy haline getiren iç ses geliştirmeyi başarabildim… işte bu gibi anlarda dümenin başına, geliştirdiğim iç sesim geçiyor da engel oluyor bana… “yaşama hakkına 1 dakikalık saygı duruşu”nun hemmen ardından omzundan kavradığım sevgilimi bırakıyorum bi’ kenara, bırakış o bırakış tabii. Ayrılık da sevdaya dahil derler ya hani, benim de işte yaşama hakkına 1 dakikalık saygı duruşum sevdaya dahil. Böyleymiş kara yazım.

Ps: Göbek bağı bir kesilmişçesine birbirlerinden ayrılmayan sevgililer eksilemeye gelmeden kaçıyorum bensdfghj
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu