yalnızlığın en çok koyduğu an -filsözlük

yalnızlığın en çok koyduğu an

1 /
mavi lark
az önce; okuduğum bir kitabın son cümlesi beni o kadar çok heyecanlandırdı ki, birdenbire ayağa kalkarak etrafıma bakma ihtiyacı duydum, nitekim bu cümleyi başkalarının da görmesini, onların da benim gibi heyecanlanmasını istiyordum... fakat birkaç dakika sonra fark ettim ki; karanlık odamda yapayalnızdım, okuduğum kitabı ve içerisindeki bu mükemmel cümleyi paylaşabileceğim kimsem yoktu. kafamı yavaşça yere eğdim ve olduğum yere sessizce çöküp düşünmeye başladım...
5
pazartesi sendromu pazartesi sendromu
bizimle paylaşabilirsin :) cümleyi merak ettim ?
hokage hokage
Bir şey sorcam. Karanlıkta nasıl okuyordun kitabı?
mavi lark mavi lark
karanlığı metaforik anlamda kullanmıştım... maalesef siz de çok sığ düşünüyorsunuz...
invinoveritas
(ebkz:#3124) olum neyi anlamıyonuz lan niye anlamıyonuz? okuyun lan azcık okuyun. bi de gelmiş yazar olup entry girmişiniz,bi de üstüne üç kişi beğenmiş. ne anladılarda ne beğendiler acaba. dur lan bilale anlatır gibi anlatcam. başlık:yalnızlığın en çok koyduğu an. süregelen durum:yalnızlık. karmaşık mı oldu? bisitleştireyim: zaten yalnızsın, pat diye bişey oluyo, daha da yalnız hissediyon. örnekler: adam yalnızdım diyo yatağa girdim koydu diyo. zaten başımı okşayan yoktu kendi başımı okşadım koydu diyo. hastaydım zaten yalnızdım diyo kavanozu açacak kimsem yoktu koydu diyo.
ammaaan ben de yalnızlık koydu heralde bi de buraya koyuyom. belki sen de yalnızdın anlamadın koydu.
0
la femelle frankesteine
Bunu biriyle paylaşabiliyorsan yalnız değilsindir. Asıl yalnızların ne düşündüğünü bilmiyoruz çünkü orada kimse yok. Yalnızlık, ölüm gibi bir mefhum. Birinin size, “yalnızım” demesi sizce de bir paradoks değil mi?
0
laylon
türk kahvesi içerken.

yalnızlık ruhta açılan bir yırtık gibi.giderek büyüyor.hayvan kadar oluyor sonra.

ayaküstü sohbetlerde de avunmayı reddettiysen,sahne iyice senin.

kafada yaşatıyorsun kaldığı yerden her şeyi.dış sesler kesilince dondurduğun film devam ediyor kendiliğinden.yalnız sana oynuyor.
0
herakles
Yalnızlığı severim. Herhangi bir barda restorantta sıkça tek başıma da bulunurum. Ama şunu biliyorum ki, yalnızlığa ermiş insan kalabalıktan gelmiştir yalnızlığa. Tek başıma otururken o samimi arkadaş gruplarını, çiftleri gördükçe içim burkulmuyor değil.
0

filsözlük


filsözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaşabildiğin bir bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

filsözlük nedir?


filsözlük her konuda güncel olarak fikirlerini belirten yüzlerce yazarı ile özgün bir tartışma alanıdır sürekli olarak güncel konulardan bilgilerini paylaşan yazarlar ile yeni bilgilere yol açan , gelişmeleri entryler ile bildiren yazar topluluğu